Markgong: Přehlídka inspirovaná seriálem Sex ve městě, díky které letos šanghajský Fashion Week sklidil ohromný úspěch

Letošní rok se pro čínský týden módy stal neuvěřitelně zlomovým. Záběry z něj se totiž šířily sociálními sítěmi bleskovou rychlostí. A hlavním důvodem tohoto úspěchu byla bezpochyby módní přehlídka Marka Gonga pro jaro/léto 2024.

Tato přehlídka byla věnována ikonické postavě Samanthě Jones ze seriálu Sex ve městě, která již dlouho symbolizuje silnou a úspěšnou newyorskou pracující ženu. Přehlídka oslavila podstatu této nezapomenutelné postavy a proměnila ji do módní kolekce, která zanechala trvalý dojem.

@worldofwhistler

Markgong ss24 collection inspired by interns. Models scanned ID cards to get on the runway at Shanghai fashion week #markgong #fashionweek #shanghaifashionweek #taylorswift #modeling #supermodel #catwalk

♬ IT GIRL – aliyahsinterlude

Netradiční koncept na mole

Mark Gong, který založil svou značku v New Yorku, zná moc dobře koncept silné a soběstačné ženy. Proto zvolil prostředí kanceláře pro svou přehlídku, což ještě více posílilo obraz ženy, která ví, co chce. Modelky, které byly dokonale stylizovány, ztělesňovaly tento asertivní postoj a pohybovaly se po mole tak, jako by měly vše pod kontrolou.

Návrhář se však neomezoval pouze na šatník Samanthy Jones, ale pronikl i do jejích hodnot. Jeho kolekce byla oslavou sexuálně pozitivní, dospělé a silné ženy. Podvazky, punčochy a svůdné sukně z šifonu ukázaly smyslnou stránku. Naopak precizní střihy v kůži, vlně, tvídu a oslnivém červeném třpytivém materiálu zdůraznily zralou sofistikovanost. Dokonce i zdánlivě neformální kousky jako kapsáče a roztrhané džíny byly zdokonaleny flitry nebo ručně přišívanými krystaly.

Závěrem

Přestože se může zdát, že „ženský pracovní oděv“ ztrácí na významu v dnešním světě, kdy pracujeme na dálku nebo mimo kancelář, Mark Gong nám ukázal, že je stále aktuální. Šik kancelářský styl stále vyzařuje sebevědomí a styl, a je stále relevantní i ve světě módy. Tato kolekce toho byla dokonalým důkazem.

Módní přehlídka Marka Gonga pro rok 2024 byla bezesporu jedním z vrcholů letošního čínského týdne módy a zanechala v nás nadšení a úctu k tvůrčímu duchu tohoto talentovaného návrháře. Mark Gong nás nejen zaujal svým jedinečným přístupem k módě, ale také nám připomněl, že síla a sebevědomí jsou vždy módní a aktuální.

Zdroje: Makgong, TikTok


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.