Finská módní značka Marimekko byla založena na počátku 50. letech minulého století. Marimekko si  rychle si vydobyla dobré jméno a jejich šaty si oblíbila také módní ikona Jackie O. Marimekko později své pole působnosti rozšířila i na bytové doplňky. Ve světě se ovšem nejvíce proslavila svým nezaměnitelným květinovým vzorem.

V polovině března Marimekko představilo svou kolekci pro nádcházející podzim a zimu. Výběr místa nebyl právě obvyklý, módní přehlídka se konala na nádraží. Budovu nádraží ležící v samotném centru Helsinek najdete v každém průvodci, jelikož je považována za lokální skvost secese. Britská BBC zařadila budovu mezi 10 nejkrásnějších nádraží v Evropě.

naytos_saitti

Inspirací se pro novou kolekci stal střet kultur a jejich vzájemné prolínání. Helsinky slouží jako dokonalý příklad, protože leží mezi Evropou a Ruskem. V kolekci pod vedením Noory Niinikoski najdeme vlivy, jak finského minimalismu, tak slovanské nebo afrického umění. Marimekko styl je kombinace stylů od severu k jihu a od východu k západu.

2e874621206d95936f5f9684e3eb242c

Za povšimnutí stojí také samotný materiál, ze kterého byly jednotlivé modely vyrobeny. Marimekko spojilo své síly s Aalto University a šaty navržené Tuulou Pöyhönen jsou vyrobeny ze speciálního vlákna.  Jedinečné vlákno je vyrobené na bázi buničiny z břízy a je ekologičtější než bavlna.

a098fe491817dd91ac2143c8fd277bba

 

Designéři v Marimekko pečlivě sledují nové a ekologické trendy ve výrobě materiálů a chtějí nabízet svým zákazníkům ekologičtější alternativy. Noora Niinikoski věří v budoucnost buničiny a doufá, že ji brzo bude normálně používat v celé kolekci.

Koukněte na video:

Zdroj: marimekko.com

Načítání...

Diskuze