Manel Adell opustil společnost Desigual

Poněkud překvapivě vyzněla zpráva o konci Manela Adella ve vedení značky Desigual.

Minulý týden značka Desigual podala na tiskové konferenci prohlášení o odchodu dosavadního CEO společnosti Manela Adella. Manel Adell definitivně ukončí svůj zaměstnanecký poměr se společností Desigual v lednu 2013. Dle jeho slov se jedná o jakýsi restart jeho dosavadní kariéry. „Chci se ve svém životě posunout zase někam dál, hledám nové motivace pro svůj osobní růst“. Zdůvodnil Manel Adell novinářům své rozhodnutí na tiskové konferenci 21. července 2012 v sídle společnosti v Barceloně.

Manell Adell se do vedení společnosti Desigual dostal v roce 2002. Za jeho působení se značce Desigual podařilo rapidně proměnit svou tvář. V roce 2011 společnost Desigual dle své výroční zprávy vykázala prodeje za více než 500 milionů eur a v roce 2012 dokonce 700 milionů eur.

Takto obrovský růst i v dobách vrcholící ekonomické krize Manel Adell zdůvodnil globální expanzí značky do mezinárodních vod. V roce 2011 pronikla značka Desigual i na český trh.

Dalším významným počinem Manela Adella bylo rozšíření sortimentu oblečení. Jednalo se například o dnes velmi populární bytové doplňky Desigual. Posledním ze zásadních kroků k závratným tržbám a strmému růstu bylo zavedení on-line prodeje prostřednictvím oficiální stránky www.Desigual.com.

Po celá léta bylo pro společnost zvykem řídit všechna svá mezinárodní působiště z domovské Barcelony. Vzhledem k značně úspěšné expanzi bylo nutné vytvořit manažerské týmy pro největší zahraniční trhy, takže od roku 2012 je řízení společnosti samostatně delegováno V Německu, Itálii, Španělsku a Francii pro jednotlivé trhy. Každá z těchto zemí ročně přispívá do tržeb v průměry 100 miliony eur.

„V roce 2011 se nám podařilo otevřít více než 65 obchodů. Polovina z nich byla oteřena ve Španělsku, Německu, Francii, Itálii, Rakousku a Švýcarsku. Co se týče internetového prodeje, očekáváme v letošním roce růst od 3-4% do 10%“ řekl Manel Adell.

Kdo se postaví do čela společnosti Desigual oznámeno nebylo a zda se bude společnosti stále dařit takovým způsobem, jako za Manela Adella, to se dozvíme nejspíš až za několik let.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!