Make-up už není jen pro ženy. Kteří muži nalezli v líčení smysl života?

Žijeme v moderní době, kdy jsou si ženy a muži zcela rovni. Některé věci, které byly dříve určeny jen jednomu pohlaví, mohou dnes využívat všichni, a to zcela bez rozdílu. Platí to i pro požívání make-upu.

Je naprosto běžné, že se my ženy líčíme a zkrášlujeme a nikdo se nad tím nepozastavuje. Co když se ale líčí muž a je to pro něj každodenní rutina? Trochu zvláštní že? Je to ale realita dnešní doby a takových mužů přibývá čím dál více. Někteří z nich si na make-upu dokonce vybudovali vlastní business. Mají vlastní řadu dekorativní kosmetiky, točí videa na Youtube a vydělávají miliony. Příkladem jsou Jeffree Star nebo James Charles.

Jeffree Star

Je to kontroverzní muž, který si nebere žádné servítky a v případě nějakého konfliktu nešetří ostrými slovy. Na druhou stranu je to talentovaný make-up umělec a zkušený obchodník, o jehož majetku si můžeme nechat zdát. Jeho značka Jefree Star Cosmetics ho finančně zajistila na celý život.

James Charles

Tento devatenáctiletý Američan patří mezi nejsledovanější make-up artisty na Youtube. V roce 2016 se stal ambasadorem kosmetické značky CoverGirl. Ve spolupráci se značkou Morphe v loňském roce vytvořil paletku očních stínů.

I když není striktně určeno, že make-up musí používat jen ženy, je to tak zvykem.  Mnoho lidí nemá pochopení pro muže, kteří se také líčí a chodí tak i do společnosti.

Foto: www.facebook.com/JeffreeStar, www.facebook.com/JCharlesBeauty, Instagram.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!