Ne všechno, co se o naší pleti a péči o ní říká, musí být nutně pravda. Možná i vy věříte mylným domněnkám, které mezi lidmi panují a myslíte si, že tak děláte dobře. Ve skutečnosti může být pravda někde úplně jinde. Chcete ji společně s námi odhalit?

Co je pravda a co ne?!

Chcete-li mít zdravou a krásnou pleť bez jediné chybičky, musíte se o ni patřičně a svědomitě starat. Mnoho z nás ale dělá všechno, co je v našich silách, ale přesto se držíme nejrůznějších nesmyslů, které nejsou vůbec založené na pravdě.

Co se říká a není to pravda?

Make-up může za to, že se vám ucpávají póry!

Mysleli jste si, že nevhodně zvolený make-up má za následek, že se vám na pleti tvoří nevzhledné pupínky? Ale kdepak, jak jste na to přišli?

Make-up sám o sobě póry neucpává, i když tomu hodně lidí slepě věří. Problém nastává v případě, kdy svou pleť od vrstvy make-upu dostatečně nevyčistíte. V takovém případě skutečně může dojít k tomu, že se póry ucpou a vytvoří se pupínek, ze kterého budete mít následující den špatnou náladu. Proto pamatujte na to, že odličovat se musí a to i v případě, kdy se vám ani trochu nechce.

Návštěva solária je prevence proti spálení od sluníčka

Kdo si myslel, že návštěvou solária na jaře předejde tomu, že se v létě během pobytu na sluníčku spálí jako zapomenutý koláč v troubě, ten se tedy šeredně spletl.

I tohle je klamná domněnka, a pokud jí věříte, děláte chybu. Opálení ze solárka stejně jako opálení od sluníčka je pro naši pokožku zátěž, nemělo by se to s ním přehánět. A už vůbec si nemůžete myslet, že když se na jaře opálíte v solárku, v létě na sluníčku už se pak nespálíte, ani když se nebudete mazat opalovacím krémem.

Když se objeví pupínek, zubní pasta ho zažene

Také děláte tu chybu, že když se vám na pleti objeví červený pupínek, bohatě ho natřete zubní pastou? Pak už to nikdy nedělejte, nikdy!

Proč?! Jednoduše proto, že zubní pasta je pro naši pleť příliš agresivní. Je sice fakt, že pupínek vysuší, ale společně s ním vysuší i pokožku okolo něho, což není zrovna žádoucí. Pokud máte citlivější pleť, může se tak velmi snadno stát, že zareaguje podrážděně, čímž si přivodíte ještě větší trable.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze