Zatímco ráno je váš make-up doslova perfektní a odráží dlouhé minuty strávené před zrcadlem, během dne postupně jeho dokonalost mizí, líčení se postupně rozpadá a vám nezbývá nic jiného, nežli tuhle dramatickou změnu sklíčeně sledovat, nebo se alespoň snažit zachránit zbytky původního make-upu. Také už vás to nebaví? Nás také ne, proto jsme vymysleli plán!

Make-up, který vydrží celý den? Haha, dobrý vtip!

Skutečně existuje make-up, který by na tváři vydržel od rána do večera? Celý den? Jasně, dobrý vtip!

My si z vás ale legraci neděláme, opravdu ne. Naopak se chceme podělit o užitečné fígle, s jejichž pomocí vykouzlíte perfektní líčení, u kterého se nebudete muset bát, jestli vydrží alespoň cestu do práce, nebo jestli už za hodinu budete řešit slité oční stíny nebo chybičky v pudru. Vyzkoušejte se nalíčit podle našich tipů a schválně, jestli se budete moci těšit z dlouhotrvajícího líčení!

Podkladová báze je základ, který nepodceňujte

Líčení se zpravidla skládá z několika částí, chcete-li lépe řečeno z několika kroků. Jedním z nejdůležitějších je podkladová báze, kterou rozhodně není radno podceňovat nebo snad během líčení vynechávat. I když přiznáváme, že kvalitní podkladové báze stojí pořádná ranec, na jejichž pořízením asi vaše peněženka zapláče, určitě stojí za to investovat do kvality. Úkolem podkladové báze je zajistit delší životnost líčení a zároveň slouží i jako ochrana mezi make-upem a obličejem.

Nezapomínejte na fixaci použitého korektoru, nevyplatí se to

Pokud během líčení používáte korektor, který slouží k zamaskování nedokonalostí pleti (například kruhů pod očima nebo pupínků, které nemají být vidět) nezapomeňte ho po jeho nanesení zafixovat. I když se korektor nachází až pod make-upem, fixace s pomocí transparentního pudru mu zajistí dlouhodobější životnost, takže vaše nedokonalosti zůstanou perfektně skryté.

Naučte se používat bázi na rty a víčka

Opět si dovolíme vrátit k podkladové bázi, kterou je většina žen a dívek zvyklá nanášet na tvář. Jenže pozor, milé dámy – podkladová báze se pro perfektní líčení nanáší i na víčka a na rty! Abyste předešli tomu, že se vám začnou oční stíny nevzhledně slévat a vytvářet tmavé čárky v ohybech víček, nezapomeňte ještě před nanesením stínů aplikovat podkladovou bázi. To samé platí i v případě rtů, pokud na ně plánujete nanést rtěnku, určitě podkladovou bází ošetřete i rty.

Fixace líčení na závěr, úspěch je zaručen

Jakmile bude váš make-up kompletní, přichází na řadu poslední krok, který je mnoha ženami často vynecháván (a ženy se poté diví, že jim líčení ani přes veškerou snahu nevydrží ani do polední pauzy) – fixace! K tomuto účelu použijte transparentní pudr, se kterým zafixujte celý obličej.

 Foto: Unsplash.com, Pixabay.com

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments