Nevzhledná madla lásky jsou estetický problém mnoha českých žen. Jak se jich zbavit?

Vadí vám na vaší postavě tzv. madla lásky, kterých byste se chtěli jednou a provždy zbavit? Vsaďte na účinné a efektivní cviky a další triky, které vám pomohou k získání postavy snů a zbavit se přebytečného tuku v problémových partiích. Jak docílit zhubnutí v oblasti boků?

Změna stravovacích návyků

Kromě cvičení je na místě také změna stravovacích návyků. Zdravý životní styl je zkrátka klíčem k úspěchu. Díky tomu se vašich madel lásky zbavíte mnohem snadněji.

Jednou z nejdůležitějších věcí je vypustit z jídelníčku cukr. Skvělou volbou je také dostatečný přísun vlákniny a pravidelný pitný režim. Důležitou živinou jsou i bílkoviny, které vás vždy spolehlivě zasytí a nebude vás tolik honit mlsná. Zaměřte se i na dostatek kvalitního spánku.

1. Cvik: ukloňte se vaší vysněné postavě

Jedním ze cviků, který je v tomto ohledu velmi účinný, jsou úklony do strany. Ty je vhodné provádět s nějakým závažím, a to buďto v pozici v mírně rozkročeném stoji s pokrčenými koleny a podsazenou pánví.

Další variantou je pak provádět úklony do stran ve stoje. Během provádění tohoto cviku nezapomeňte zatnout břišní svaly.

2. Cvik: hoďte si nohou nahoru

Dalším cvičebním prvkem je zvedání nohou v poloze na boku. Během toho dochází k posilování šikmých břišních svalů, oblasti boků a stehen. Nohy je důležité mít co nejvíce natažené a v jedné linii spolu s horní polovinou těla.

Foto: Shutterstock

3. Cvik: efektivní zanožování

Pozitivní účinek má i efektivní zanožování prováděné v poloze tzv. prnka neboli planku. V této poloze střídavě zanožujte levou a pravou nohu, co nejvýše to jde. Pokud je pro vás toto cvičení náročné, můžete si jej zjednodušit položením kolena na zem.

Foto: Shutterstock

4. Cvik: zahrajte si na horolezce

Připravte se opět do pozice planku s nataženýma rukama a nohama. Poté přisunujte levé koleno k pravému lokti a pravé koleno k lokti levému.

Foto: Shutterstock

5. Cvik: jízda na kole v leže

Účinným cvičebním prvkem je i jízda na kole. Spojte ruce za hlavou vleže na zádech, kolena by měla směřovat střídavě k jednomu a druhému lokti. Cvik opakujte alespoň 12x za sebou.

Foto: Shutterstock

Zdroje:

  • https://www.healthline.com/nutrition/get-rid-of-love-handles
  • https://www.cnet.com/health/fitness/best-exercises-to-get-rid-of-love-handles/
  • https://www.womenshealthmag.com/uk/fitness/a29414711/how-to-get-rid-of-love-handles/


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.