Kašmírový svetr je nejen neskutečně pohodlný a elegantní, ale zároveň je univerzální a mnoho lidí si jej spojuje s luxusem. Pokud se o něho budete umět správně starat, můžete s ním dělat parádu celé roky. Luxusní kašmír si ale vyžaduje pozornost. Chcete poradit, jak se o takový kousek starat správně?

Kašmírový svetr je přepych

Pro někoho je kašmírový svetr splněným snem. Vlastnit ho je jednoduše pohádka. Ovšem hned po nadšení přichází starost o to, jak s takovým pokladem zacházet. Už jen vzhledem k tomu, že svetr z kašmírové vlny stojí pořádný ranec, určitě chcete, aby vám vydržel krásný co možná nejdéle.

Kašmírová vlna je hedvábně lesklá a pružná. V zimě dokonale hřeje, v teplejších dnech naopak dokáže příjemně ochladit. Investice do kašmírového svetru se určitě vyplatí, i když při jeho pořizování možná budete nad cifrou na cedulce ronit slzičky.

Do pračky? Ani omylem!

Odborníci mají jasno: do pračky zkrátka nepatří a tečka. I když výrobci na cedulkách mnohdy tvrdí něco úplně jiného. Kašmírový svetr by se měl prát v ruce, ve studené vodě a při použití velmi jemného pracího prostředku. Prát by se měl co nejméně, maximálně jednou do měsíce.

Do sušičky ho nedávejte

Podobně se to má i se sušením v sušičce. Výrobce sice může napsat, že jej můžete vložit do sušičky, ale chcete to riskovat? Mnohem lépe uděláte, když svetr rozložíte na rovný povrch a položíte na něho froté ručník, který do sebe vsákne většinu vlhkosti. Pak už ho jen nechte volně doschnout.

Pozor na prověšení

Mysleli jste si, že kašmírový svetr pověsíte na ramínko a šup s ním do skříně? Tak to pozor! S největší pravděpodobností by se totiž stalo, že by se svetr vytahal a ztratil svůj původní tvar. A to u svetru, který vyjde na několik tisíc, opravdu zažít nechcete, to mi věřte.

Foto: H&M, Unsplash.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments