Nejsledovanější a dost možná nejobdařenější Slovence smazali instagram s 2.2 miliony sledujících

Získat 2.2 milionů sledujících na instagramu není jen tak. Své o tom ví asi nejznámější slovenská influencerka Lucia Javorčeková, která ještě pár dní nazpátek vlastnila instagramový účet s úctyhodným počtem sledujících přesahující toto závratné číslo. Ten byl ale slovenské krásce nenávratně smazán!

Proč slovenské krásce smazali účet?

Slovenské influencerce, která se také věnuje modelingu, smazala společnost Meta Platforms (dříve Facebook) vlastnící sociální síť instagram instagramový účet a to nejspíše kvůli obsahu, kterým Lucia na síť přispívala. Své sexy slovanské tělo se Lucia nebála vystavovat v celé své kráse a to byl nejspíše kámen úrazu.

Jak informoval magazín Refresher, slovenská diva měla už v minulosti problémy s pravidly instagramu. Několikrát se již stalo, že modelčino krásné tělo zvěčněné v příspěvcích či na stories bylo ze sítě nenávratně odstraněno z důvodu porušování pravidel. Nahoty bylo zkrátka příliš. Před pár dny ale došlo na „nejhorší“ – ke smazání celého účtu.

I přes to, že oficiální důvod není veřejně znám, není těžké si jej domyslet.

Modelka si ale obratem založila účet nový, na kterém je momentálně už přes 20.000 sledujících. Vybudovat si fanouškovskou základnu přesahující 2 miliony sledujících se ovšem nepodaří přes noc.

Ztráta instagramového účtu s takovými čísly může být problémem i z finančního hlediska. Nejrůznější společnosti si v posledních letech totiž velmi oblíbily investovat v rámci svých marketingových aktivit také do instagramu prostřednictvím influencerů. Tzv. influencer marketing tak patří k oblíbeným nástrojům propagace nejrůznějších značek.

Naděje umírá poslední

Modelka se k celé situaci vyjádřila na svém novém profilu prostřednictvím stories:

„Neurobila som nič zlé a jedného dňa som sa nevedela prihlásiť na svoj profil. Nie je to o tom, že mi niekto zobral môj instagram s dvomi miliónmi followerov, ale ide o to, že za každou fotkou je obrovské množstvo práce a spomienok.“

Modelka má evidentně jiný názor na „závadnost“ svého obsahu než samotná platforma. Nyní Lucii ale nezbyde nic jiného, než začít opět tvrdou prací budovat své sociálně-mediální impérium znovu a od podlahy.

Jiskřička naděje na obnovu starého účtu ale stále existuje, modelka se v dalších stories vyjádřila:

„Nejdem tu vyplakávať. Možno profil bude späť, možno nie.“

pokračuje dále ve svých stories. Lucia zmiňuje, že za zrušením účtu může stát některá z blízkých osob, nikoliv však spekulovaná nahota. Konkrétní ovšem nebyla.

„Viac o tom poviem, až keď budem mať viac dôkazov.“

Lucia však naznačila, že z toho, na co ji síť upozornila, by snad mělo jít o rasové narážky, propagace sebedestrukce a dokonce i týrání zvířat. Všechno ale modelka razantně odmítla.

„Myslím si, že tí, ktorí ma sledovali, vedia, že takéto niečo som nerobila, nepridávala, takže verím, že je to len o tom, že instagram je veľká komunita ľudí a ten algoritmus to vyhodnotil ako správanie, ktoré je neprípustné pre verejne známu osobu.“

Modelka tak dále věří, že administrátoři služby všechno prověří a vyhodnotí k jejímu prospěchu.