Lovíme stylové módní kousky za pár korun. Kde? V secondhandech!

Secondhandy zažívají v posledních letech nebývalý zájem. Nejde jen o „levné“ oblečení – to lze zakoupit v řetězcích, je H&M, C&A, ZARA a další velké brandy. V případě secondhandů jde i o něco víc. Snaha vzepřít se nesmyslnému módnímu konzumu jde ruku v ruce s velkým tématem současnosti a tím je udržitelnost v módě.

Pokud stále tápete, jestli zajít na nákupy do secondhandu, tento článek je určen přímo pro vás.

Zahoďte stud

V dnešní době bohužel stále panuje tabu o nakupování v secondhandu. Ptám se proč? Ušetřit nějaké peníze není přeci žádný zločin. Jestli už dlouho váháte, zda zajít do „sekáče“ či ne, tak teď je ten správný okamžik! A že se stydíte? Není přeci za co. Do sekáče chodí spousta žen, i když to ne vždy přiznají okolí.

Vybrete si secondhand se svým stylem

Ve větších městech je secondhandů spousta. Záleží na vás, který si vyberete. Který je vám sympatický, který nemáte daleko, kde mají hezký výběr. Při výběru secondhandu se dívejte na to, v jaké se pohybuje cenové relaci. Pokud vám připadá, že za svetr zde dáte stejné peníze jako v obchodě, tak utíkejte pryč. Toto se vám nevyplatí. Dívejte se také, zda je zboží nové s cedulkou (většinou z dovozu) či je již nošené. Pokud máte vybráno, vzhůru na nákupy!

Výběr zboží

Jste již ve svém vytipovaném sekáči a hledáte nějaký úlovek. Po čem se tedy dívat? Záleží samozřejmě, jakou máte představu, že zde ukořistíte. Můžete oblečení hledat třeba dle typu – zda se jedná o halenky, trička, kalhoty, kabáty, či sukně. Dále můžete hledat třeba podle barev, vzorů, střihů. Prostě klasika.

Našli jste kousek, který se vám líbí a je za dobrou cenu? Hurá do zkušebních kabinek.

Opravdu tento kousek unosím?

Oblečení jste si vyzkoušeli, sedí vám, je za dobrou cenu … Teď je dobré se zamyslet nad tím, zda ho opravdu budete nosit. Hodí se vám k oblečení, které máte ve skříni? Máte téměř vyhráno. Zkuste si v hlavě představit různé variace s různým oblečením z vaší skříně. Pokud se hodí k více jak ke dvěma věcem ze skříně, je to super úlovek!

Rekapitulace

Před zaplacením je dobré ještě naposledy zvážit svůj nákup. Oblečení se vám líbí, hodí se i k vašim dalším kouskům, které máte doma. A teď je na řadě tedy cena. Promyslete si, zda stejný kousek (a třeba i nový nenošený) neseženete v obchodech. Pokud ne, máte šťastnou ruku.

Uvedu příklad. V mém oblíbeném secondhandu měli akci na saka za 40 Kč za kus. Jelikož jsem spěchala domů, tak jsem si před placením nepromyslela, zda všechna saka, která držím v ruce, opravdu budu nosit. No, koupila jsem si tedy desetkrát sako a platila jsem krásných 400 Kč. Což je skvělá cena. Jenže postupem času jsem zjistila, že z deseti sak, které mi nově visí ve skříni, nosím pouze pět z nich. Takže i když jsem za ně neutratila tolik, byla škoda ty nenošené vyhodit. Řešení bylo jasné – poslat saka dál – zpět do secondhandů.

Noste úlovky sebevědomě 

Za to, že nosíte krásnou halenku za 60 Kč, se stydět opravdu nemusíte. Čím lépe se v oblečení budete cítit, tím lépe budete na ostatní působit. A pokud se vás někdo zeptá, za kolik jste halenku pořídila, můžete s klidem říct, že za 60 Kč. Uvidíte, že vám budou závidět.

A co vy? Nakupujete v secondhandech? Pokud ano, tak z jakých důvodů? Zajímá vás především nízká cena oblečení nebo je pro vás důležité téma udržitelné módy? Dejte vědět v komentářích!

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.