Louis Vuitton zveřejnil kolekci kabelek s flexibilními OLED displeji

Značku Louis Vuitton asi netřeba dlouze představovat. Jedná se o jednu z nejznámějších luxusních módní značek na světě. Původně francouzská značka Louis Vuitton si pro nás nyní připravila vskutku nečekanou inovátorskou novinku – ikonické modely svých kabelek osázela OLED displeji!

Kožené kabelky Louis Vuitton v tradiční hnědě lakované kůži s krémovými monogramy dostaly díky OLED displejům futuristický nádech. Tyto modely byly představeny na začátku května v rámci módní přehlídky na letišti JFK v New Yorku. Během show byly na obrazovkách kabelek promítány obrázky nočních velkoměst, nebo  také obrázky skrolujících webových prohlížečů.

Za kabelky s OLED displeji zodpovídá kreativní ředitel značky Nicolas Ghesquière, který se o těchto modelech vyjádřil jako o „fúzi špičkové technologie a precizní řemeslné výroby.“

Flexibilní OLED displeje (z anglického „Organic Light Emitting Diode“) jsou displeje využívající technologii organických elektroluminiscenčních (svítivých) diod. OLED je dnes běžnou technologií, kterou využívají moderní televizory, notebooky nebo chytré mobilní telefony.

[easy-image-collage id=57145]

Můžeme jen spekulovat, zda se tyto prototypy někdy objeví i v prodeji. Můžeme také spekulovat, za jakou cenu by tyto kabelky mohly být prodávány. O praktickém využití těchto ohebných displejů na kabelkách s rozlišením 1920 x 1440 px asi nemůže být příliš řeč, nicméně jako marketingový tah, který přiláká pozornost médií celého světa, je to vskutku pochopitelný počin.

Foto: Instagram, Louis Vuitton, Dezeen.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.