Jedná se o jednu z topmodelek, která měla vždy nadání rozproudit zájem médií díky všemožným eskapádám a kontroverzím okolo své osoby. I přesto stejně jako zbytek legendárních modelek s devadesátých let zůstává i přes rostoucí věk krásnou sexbombou a nejeden mladý muž by se za ni okamžitě neotočil. Jak vypadala kariéra krásky z Kanady?

Stejně jako konkurence i Linda začala s modelingem brzy

V devadesátých letech začala naprostá většina módních legend kariéru opravdu v brzkém věku. A Linda Evangelista není žádnou výjimkou. Dívka narozená roku 1965 se poprvé dostala do hledáčku módního průmyslu již v šestnácti letech, když si ji kadeřník Julien d’Ys vybral ke kontroverznímu pokusu. Účes nakrátko bude buď bestseller, nebo pořádný propadák.

A jako by tomu osud chtěl, tak byla změna účesu přesně tím, co bylo potřeba a hvězdná kariéra Lindy mohla okamžitě začít. Během hvězdné kariéry se topmodelka proslavila celou řadou snímků pro věhlasné značky jako Gucci a stala se jednou z nejlépe vydělávajících modelek devadesátých let.

Po svých úspěších se modelka „proslavila“ svým kontroverzním výrokem po celém světě:

„Za méně než 10 tisíc dolarů bych ani nevstala z postele“.

Jak je to s Lindou dnes?

Ačkoliv se spousta modelek z ikonických devadesátek drží stále v parádní formě, tak u padesátileté Lindy to až tak úplně neplatí.

V modelingovém důchodu pochopitelně Linda přibrala pár kilo, čemuž napomohl i porod syna Augustina, jehož otec dlouho nebyl znám. Později byl jako otec odtajněn Francois Pinault, manžel Salmy Hayek, a především francouzský miliardář a vlastník mnoha módních značek, mezi něž patří například Yves Saint Laurent.

Velkou tečkou za kontroverzním životem Lindy Evangelista byl i pozdější spor o výživné s Pinaultem. Možná ale Linda Evangelista neřekla ještě své poslední slovo.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments