Říká se, že zrzavé vlasy jsou vzácné, pokud je máte, měly byste mít opravdu radost, protože jste svým způsobem výjimečné. Na “zrzky” se v dnešním článku zaměříme s tipy ohledně líčení. Máte-li krásné vlasy zbarvené do rezava, pak jsou následující řádky určené právě vám!

Jak se líčit jako zrzka?

Pokud jde o make-up – dokonalého vzhledu se správně zvolenou kosmetikou může dosáhnout každá z nás. Je tedy vlastně úplně jedno, jestli máte vlasy blond, rezavé nebo třeba černé. Budete-li mít po ruce ty správné pomocníky, jistě dosáhnete skvělého výsledku.

Základní rady pro líčení

Začněme od základních rad pro líčení. Jestliže máte zrzavé vlasy, ve svém vlastním zájmu se vyhýbejte co možná nejširším obloukem tmavým odstínům make-upu. Obecně se nedoporučuje používat zrzkám lesk na rty, raději sáhněte po rtěnce, ale ani s tou to nepřehánějte a na rty nanášejte maximálně dvě vrstvy. Dbejte na to, aby odstín vašeho obočí byl světlejší, nežli je odstín vašich vlasů.

Pihy jsou pro zrzky typické. Překáží vám?

Jestli k ženám a dívkám se zrzavými vlasy něco neodmyslitelně patří, pak jsou to pihy. Některé jich mají více, jiné jich mají méně, v každém případě jsou ale jakýmsi poznávacím znamením žen nosících rudé vlasy. Pokud vám pihy překáží, pak určitě přemýšlíte, jak je zamaskovat a schovat.

Nepoužívejte make-up, to je chyba jako vrata. Pleť pak může působit špinavě a to rozhodně není věc, kterou potřebujete, že? Místo make-upu proto sáhněte po hydratačním krému, v případě výraznějších pih může pomoci korektor nanášený speciálním štětečkem.

Jaké odstíny jsou vhodné?

Pokud jde o barvy, je potřeba vědět, do jakého typu vaše rezavé vlasy zapadají. Typy jsou totiž celkem tři: tmavě červený typ, středně červený typ a jahodová blond. Tomu poslednímu názvu se nesmějte, skutečně se takto rezavé vlasy dělí.

Máte-li tmavě červený typ, pak volte odstíny v barvě švestek a smaragdu, naopak se vyhněte příliš tmavým barvám, které vám nebudou slušet. Pro ženy se středně červeným typem vlasům doporučuji teple hnědý a medový odstín, naopak radím vyhýbat se šedé a černé. Poslední typ, tedy jahodově blond, kterému nejvíce padne odstín meruňky a broskve, naopak mu nezalichotí fialové a zlaté odstíny.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze