Líčení podle šarmantních Francouzek nikdy nevyjde z módy. Slušet bude i vám

Francouzky udávají trendy nejen v módě, ale také v líčení. Už dávno víme, že tyto ženy jsou elegantní, šarmantní a upřednostňují minimalistický styl. Stejně tak v make-upu se drží zkrátka a líčí se skutečně velmi decentně. Vezměte si z nich příklad i vy.

Kosmetická výbava francouzských žen

Jen těžko byste v ulicích Paříže potkala ženu s výrazným make-upem. To ale neznamená, že Francouzky make-up nezajímá. Právě naopak. Makeup milují a rády nakupují. Vystačí si ale jen s několika základními produkty.

  • Na denní bázi používají korektor, který nanášejí pouze pod oči a na problematické partie.
  • Tekutý make-up používají jen na zvláštní příležitosti.
  • Oči líčí pouze řasenkou. Výrazné linky nebo stíny většina Francouzek nenosí.
  • Místo výrazných rtěnek sází s oblibou na přirozené nude rtěnky. Můžeme si ale všimnout, že mnoho francouzských žen nosí také červenou rtěnku.

Jde o vyváženost

Líčení Francouzek je vždy vyvážené. Když už se výjimečně stane, že se rozhodnou pro výraznější líčení například na ples nebo jinou významnou akci, vždy vytvoří dokonalý balanc tak, aby líčení bylo stále přiměřené.

Výrazněji nalíčené oči se rovnají přirozeným rtům a naopak výrazná rtěnka je doplněna velice decentním líčením očí. Tímto pravidlem se Francouzky řídí a díky tomu vždy působí elegantně a ne jako zmalované velikonoční vajíčko.

Foto: Shutterstock

Make-up tipy z Paříže

Paříž je metropolí módy, ale také kosmetiky a ženy si zde na svém vzhledu zakládají. Jejich make-up vždy vypadá skvěle. Jak to dělají?

Skincare je tím nejlepším make-upem

Ani ten nejkvalitnější make-up, BB cream nebo tónovací krém nebude vypadat dobře na nezdravé a zanedbané pleti. Samozřejmě, některé zdravotní problémy nelze ovlivnit, ale můžeme o svoji pleť pečovat a dopřát jí výživu a hydrataci. To by měl být naprostý základ.

Vrstvy make-upu nejsou atraktivní 

Je dobré se raději zaměřit na lehce krycí tónovací krémy a BB creamy, které splynou s pletí a sjednotí její tón. Francouzky nemají rády hutné krycí make-up, které dusí pleť a vytvářejí na obličeji nevzhlednou masku. 

Rtěnka jako multifunkční produkt

Kdo říká, že rtěnka patří jen na rty? Můžete ji použít jako tvářenku, ale také například jako oční stíny. Ušetříte tak čas a peníze za kosmetiku.

Zdroj info: Byrdie.

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!