Gelové nehty opět zažívají boom. Vypadají krásně, ruce s nimi působí upraveně a mnoha z nás již pomohly s problémem v podobě kousání nehtů. Pokud i vy fandíte gelovkám, pak se společně shodneme na názoru, že dokážou úžasně ozdobit ruce, které s nimi vypadají dokonale za jakékoli situace.

Jenže každá mince má dvě strany a s tím je potřeba počítat. Gelové nehty opravdu vypadají krásně, jsou trendy a velmi elegantní, ale i ony mají svou stinnou stránku. Víte vlastně, co gelové nehty dělají s vašimi skutečnými nehty?

Mohou zamaskovat zdravotní neduhy

Gelové nehty se aplikují na nehty přirozené, což ví úplně každý. Co ale možná každý neví, je skutečnost, že se skrze naše přirozené nehty mohou projevit případné zdravotní neduhy. Z toho plyne, že pokud budete své nehty zakrývat nehty gelovými, neodhalíte případné zdravotní obtíže nehtů i jejich okolí.

Pozor na plísně

Dlouhodobá aplikace gelových nehtů dělá mnoha dermatologům vrásky na čele. Podle nich nejsou tzv. gelovky pro přírodní nehty žádnou výhrou – ba spíše naopak. Gelové nehty ty přirozené dusí, nehty pak pod nánosem gelu nemají možnost dýchat a to je ideální prostředí pro vznik nejrůznějších plísní.

UV záření škodí kůži

S aplikací gelových nehtů jde ruku v ruce i použití UV lampy, bez které by to jednoduše nešlo. V tomto případě zase přichází na řadu dermatologové, kteří tvrdí, že má UV záření negativní vliv na pokožku. UV záření může urychlit stárnutí kůže a to je věc, po které žádná žena zkrátka netouží.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze