Letošní hit: Čelenka do vlasů

woman wearing floral accent top

Čelenky hlásí svůj návrat, a to v obrovské škále materiálů, vzorů a velikostech. Spěcháte, nebo máte naopak před zrcadlem dilema, co si udělat s vlasy na rande? Sáhněte po čelence, která váš účes ozdobí a vy už nebudete muset vymýšlet nic jiného!

Způsobů, jak nosit čelenku je nespočet. My vám přesto ukážeme jen pár nejzajímavějších. Podívejte se, jak se nosí.

Starý nebo nový trend

Pamatujete si na dobu, kdy vás maminka nebo babička nutili nosit čelenky, jelikož vám padaly vlasy do očí? Teď je všichni nosí dobrovolně.

Tento trend přinesli nejznámější módní návrháři, a to hlavně Dolce & Gabbana, kdy je představili na přehlídce v různých tvarech plných drahokamů. Ovšem že tyto nejsou na denní nošení, ale známé modelky a herečky začaly různé čelenky opět nosit a rázem z toho je trend i u nás.

Foto: Pinterest

Šátek obtočený kolem hlavy

Vezměte si jakýkoliv saténový šátek a obtočte jej kolem hlavy. Můžete udělat uzlík vzadu u krku a konce šátku zastrkat pod šátek, nebo jej svázat na temeni hlavy. Skvělé na šátku je, že vypadá perfektně jak s krátkými, tak s dlouhými vlasy!

Foto: Pinterest

Květinová čelenka

Tyto čelenky nejsou praktické, pokud jsou vyrobeny z živých a čerstvých květin. Takové čelenky vydrží maximálně pár hodin, potom květiny uvadají a nejsou tak svěží.

Pokud jste například na festivalu nebo na svatbě, čelenku z živých květin přestříkejte lakem na vlasy. Květiny tak vydrží déle.

Krásné jsou také čelenky z umělých květin. Váš účes se rázem změní v romantický a tato čelenka vám vydrží podstatně déle.

Foto: Pinterest

Úzká čelenka

Pokud nejste typ na obří výrazné čelenky, můžete sáhnout po úzké čelence, která splní svůj účel, ale zároveň budete in.

Je jedno, zda si vyberete kovovou nebo plastovou čelenku, která drží svůj tvar oblouku, nebo elastickou, která vlasy stahuje. S touto čelenkou budete vypadat extrémně elegantně a stažené vlasy, můžete nosit ve dne v noci.

Foto: Pinterest

Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!