Letním relaxem k psychické pohodě

Léto je čas prázdnin a dovolených, máme tak daleko více času věnovat se svým zálibám, koníčkům, ale také sami sobě. Dopřejte své duši speciální péči

Dnešní doba je velice hektická. Všichni se honí za penězi, úspěchem a kariérou. Do toho se snažíme najít čas na svou rodinu, přátele, partnery a partnerky. Je tu však jedna osoba, které bychom měli věnovat nejvíce péče, ale naopak ji zanedbáváme. Tou osobou jsme my sami.

V dnešním světě se vše děje tak rychle, že kolikrát nemáme čas na své nejbližší. Natož abychom se stíhali věnovat sami sobě. Nyní jsou prázdniny a většina z nás má dovolenou. Máme tedy čas, abychom mohli relaxovat a nabrat síly na to, až se vrátíme zpět do školy a do pracovního procesu.

Buďte chvíli sami

Možná jste člověk extrovertní povahy, který stále potřebuje společnost. I takový člověk ale jistě ocení, když má chvíli pro sebe. Jakoukoliv aktivitu, kterou běžně provozujete například s přáteli, zkuste aspoň jednou sami. Jděte třeba na nákupy nebo na oběd. 

Choďte do přírody

Pobyt v přírodě mnohdy funguje lépe než psychoterapie. Až se příště vydáte na procházku do parku nebo do lesa, jen tak si sedněte a kochejte se tou nádherou. 

Pečujte o své tělo

V létě je třeba se více zaměřit na své tělo. Dodržujte pravidelný pitný režim a chraňte svou pokožkou před ostrým slunečním zářením, které ve velké míře může způsobovat nebezpečné popáleniny. Zaměřte se na péči o svou pleť, která v horkých letních dnech dostává také velmi zabrat.

Vytvořte si rituál

Zamyslete se, která činnost vám dělá radost a umí vás naladit do psychické pohody. Tuto činnost se pak snažte provozovat co nejčastěji a pravidelně. Může to být sledování oblíbeného seriálu nebo například uvolňující koupel. 

Dejte si digitální detox 

Zkuste aspoň pár dní strávit bez mobilu a dalších podobných technologií. Především si dejte pauzu od sociálních sítí, které jsou žroutem našeho drahocenného času, který lze strávit mnohem lépe a efektivněji než datlováním do mobilního telefonu.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!