Jste spíše džínová, šortková či leginová? V létě si dopřejte změnu a vsaďte na pohodlí v šatech. Neobejdeme se bez nich, sluší nám a muži nám tento kousek šatníku doslova závidí. Tak si je užijme. Na jaké letní šaty nesmíme v letošní letní sezóně zapomenout?

Oversized nejen jako letní šaty pro plnoštíhlé

Módní šaty do města mají letos oversized střih. Jsou to ideální letní šaty pro plnoštíhlé, ale i štíhlé dámy. Jestliže však máme nějaká ta kila navíc, budeme je milovat. S teniskami, či s těmi nejpohodlnějšími sandálky. Módní oversized střihy šatů vychází letos z košilových střihů, mnohdy jsou asymetrické, hrají si s geometrií a důraz kladou na masivní rukávy. Co na tom, že je léto. Když jsou z lehounkých látek, vůbec to nevadí. A večer na terase nám přijdou zahalená ramena vhod.

Dámské letní šaty pod kolena vedou

Každý rok se pídíme po tom, jaká délka je vlastně „in” – mini či maxi? Letos sáhněte po eleganci. Tu nabízí šaty pod kolena. Je to délka vévodkyň a moderních princezen. Přesně v takových délkách šatů se vydávají na koňské dostihy předvést své nové klobouky a fascinátory. Do svého šatníku si šaty v této délce zařaďte hned v několika modelech. Něco jiného využijete do práce, jiné se pak hodí pro volný čas a do kufru na dovolenou. Nebojte, odjedete! Chorvatsko, Kanáry… moře čeká.

Letní šaty dlouhé – to je bohémský styl pro váš šatník

Nebojte se maxidélek. Už dávno nejsou určené pouze pro slavnostní příležitosti – plesy a divadla. V létě se překvapivě příjemně nosí. Ne každá z nás se ráda vystavujeme sluníčku. Maxidélky zahalí naší bílou pokožku, přitom při správném střihu a výběru tkaniny jsou tyto šaty velice vzdušné.

Letní šaty krátké aneb letní mini má šmrnc

Krátké a ještě kratší – i takové mohou být trendy letní šaty. V létě se méně stydíme odhalit. Zkracujeme vše, co se dá. Topy, sukně, šortky a samozřejmě rovněž šaty. Minišaty nenosíme odvážně pouze na pláž, ale i do města. Letošní trendy opět milují košilové střihy, zavinování, i již zmíněný oversized.

Jaké vzory a barvy na šatech letí letošní léto?

Nabídka je obrovská, a mnozí proto řeknou, že je to opět, zas a znovu, všehochuť. Ale není to zcela tak. Z barev byste si měly dopřát tzv. klasickou modrou, která je barvou letošního roku. Vynikne například na dlouhých letních šatech z bavlny, ale též na plážové tunice v kombinaci s námořnickými plavkami. Velkým hitem je kombinace růžové s oranžovou. Tato netradiční kombinace vynikne zejména, pokud se v barvách navzájem prolínají různé květinové vzory, opět ve stejných barvách. Top vzory jsou drobné kvítky, jemné káro i proužky. Téměř by se dalo říct, že jde o vzory ložnic a kuchyní našich prababiček. A co je důležité, tyto vzory se navzájem kombinují, mnohdy bez ladu a skladu na jednom modelu.

Foto: Shutterstock.com, ASOS, H&M.

Načítání...

Diskuze