woman sitting on pathway during daytime

Letní inspirace: Monochromatické oblékání. Jednoduchý trend, který oceníte v každém věku

V letních teplotách mnozí z nás hledají způsoby, jak zůstat styloví a zároveň se cítit v pohodlí. S tím, jestli se chystáte na dovolenou na pláži nebo pracujete v kanceláři, se styl oblékání mění. Určité trendy ale zůstávají vždy aktuální – a jedním z nich je monochromatický styl.

Monochromatické oblékání, neboli kombinace kousků ve stejné nebo podobné barvě, je trendem, který nás provází nejen tímto létem, ale zůstane i dlouho do budoucnosti. Málokterý styl může být tak elegantní a zároveň jednoduchý.

Základní pravidla monochromatického oblékání

Barevné odstíny

Při monochromatickém oblékání si můžete hrát s různými odstíny jedné barvy. Kombinujte světlé a tmavé odstíny pro zajímavý kontrast, nebo zvolte jemnější přechody mezi odstíny pro sofistikovanější vzhled.

woman in white long sleeve shirt and white pants sitting on white concrete wall during daytime
Foto: Unsplash

Textury

Experimentujte s různými texturami látek. Kombinace hedvábí, lnu a bavlny mohou dodat vašemu outfitu hloubku a vizuální dojem.

Detaily

Pokud zvolíte jednobarevný outfit, je důležité dodat detaily, které upoutají pozornost. Může to být nápaditý střih, zajímavý potisk nebo výrazné doplňky.

woman in white spaghetti strap dress standing near brown concrete wall during daytime
Foto: Unsplash

Maxi sukně

„Slip“ maxi sukně jsou must-have v každém letním šatníku. Je to všestranný kousek, který nejenže ladí se vším, ale také vypadá nadčasově a elegantně.

Žabky

Pokud jde o obuv, jednoznačně získávají na popularitě kvalitní žabky. Tento trend se drží již několik sezón a díky svému „tichému luxusu“ budou vždy správnou volbou. Skvěle ladí s lněnými šaty pro lenošení v létě. Nebo je zkombinujte s kalhotami s širokými nohavicemi a vestou pro stylový letní outfit do práce.

Vesta

Vesta je nezbytným kouskem do letní garderoby. Snadno ji zkombinujete s kalhotami ze stejného materiálu nebo ji využijete pro vytvoření sofistikovaného looku se saténovou sukní. Výsledkem je vždy vkusný a propracovaný outfit.

Košile s potiskem

Ať už zvolíte pruhy, puntíky nebo květiny, košile s potiskem dodá vašemu outfitu hravost.

Bílé šaty

Bílé šaty jsou letní klasika, kterou využijete jako denní i večerní outfit. Skvěle ladí s pletenou taškou a pohodlnými Birkenstocky pro ležérní letní look.

woman in blue and white sleeveless dress wearing yellow sun hat
Foto: Unsplash

Modernizované bílé tričko

Není nic jako kvalitní bílé tričko, které zároveň přidá outfitu trochu nápaditosti. Tričko se zajímavým detailem a zdobením nabízí lehkost a sofistikovanost.

Lněná dvoudílná souprava

Dvoudílná souprava je sama o sobě stylovým a jednoduchým outfitem a přitom nabízí mnoho možností kombinací. Skvělá volba pro různé letní události.

Monochromatické oblékání je ideálním způsobem, jak vytvořit stylový a vkusný letní outfit bez zbytečného stresu. Stačí vybrat správné kousky a hrát si s odstíny a texturami. Nebojte se experimentovat s různými kombinacemi a doplňky, které odráží vaši náladu.

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.