Legíny jsou stálicí sportovní módy. Správný výběr vám pomůže zvýšit sebevědomí

Existuje pohodlnější kousek oblečení, nežli právě legíny? Můžete sice zapátrat v paměti, ale jen stěží najdete něco tak extrémně komfortního, jako je právě tenhle volnočasový oděv. Není se tak čemu divit, že jsme si je zamilovaly bez ohledu na to, kolik nám je. Legíny jsou prostě boží!

Má to ale jeden háček, možná lépe řečeno – pořádný hák! Vybrat totiž ty správné legíny je někdy opravdu kumšt a mnoho z nás si neví rady. Ani tady se není čemu divit, legín je totiž tolik druhů, že najít mezi nimi ty nejlepší, není vůbec snadné. Ba spíše naopak.

Černá klasika ubere centimetry

Absolutní klasikou v tomto „oboru“ jsou černé legíny. Nejenže jsou úžasně univerzální, co se týče kombinování s dalšími prvky, ale mají také tu super výhodu, že opticky zeštíhlují. Pokud tedy potřebujete na oko ubrat pár kil i centimetrů, vsaďte právě na černé legíny.

Pozor ale na materiál. Bavlna v tenké vazbě je sice krásně příjemná na dotek, ale zároveň také průhledná, což není úplně žádoucí. A nikdo přece nechce, aby se jen trochu ohnul a odhalil barvu svého spodního prádla…

Pozor na příliš těsnou velikost

U legínů je sice žádoucí, aby dokonale padly na tělo, co by se ale stát nemělo, je nosit legíny, které jsou příliš těsné. Jednak proto, že to není ani trochu pohodlné, když vás legíny škrtí a za druhé proto, že přetékající bříško nebo boky přes těsný lem legín nepůsobí zrovna přitažlivě.

Rozhodně to ale neznamená, že by se nošení legín měly vyhýbat ženy mající nějaké to kilo navíc nebo oblejší proporce. I baculky si mohou komfort tohoto oděvu užívat. Doporučit jim lze již zmíněnou černou barvu nebo legíny zeštíhlující v pase, některé mají dokonce i tvarovaný zadeček.

I na vzhledu záleží

Vybrat legíny je sice pořádný oříšek, ale když přeci jen najdete takové, které dokonale padnou, budou pohodlné a k tomu všemu ještě dobře vypadat, pak to za tu námahu rozhodně stojí.

Myslet proto můžete i na pěkný design. Existuje jich mnoho, stačí si jen vybrat! Legíny se síťovinou krásně oživí váš outfit, zrovna tak i legíny s nějakým zajímavým vzorem.

Pozor na materiál

A ještě jednou záludný materiál, který dokáže při výběru legín pozlobit. Pokud vybíráte sportovní legíny, sáhněte po takových, které budou vyrobené z rychleschnoucího materiálu nebo z takového, který zároveň dobře saje vlhkost. Chybou nebude ani kvalitní bavlna, která se hodí nejen na sport, ale i na volnočasové nošení. I výše zmíněné legíny se síťovinou jsou na sport dobrá volba, kůže díky otvorům dýchá a vy se tolik nepotíte.

Foto: Depositphotos

Když sport, tak s vychytávkami

Pokud si se svými legínami plánujete zaběhat, jistě řešíte, kam s mobilem, klíči či případně i doklady. Na trhu existují různé šikovné upínací taštičky, popruhy nebo ledvinky, do kterých schováte vše důležité; není ovšem od věci se poohlédnout také po legínách se zabudovanou kapsičkou. Pokud výrobce nezapomněl ani na reflexní prvky, jedná se pak o dokonale praktický kousek.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!