Jak zazářit za pár korun? Laciné módní kousky, které vypadají jako drahý luxus

Nebudeme si nic nalhávat. Zběsilé nákupy luxusní módy si většina z nás nemůže dovolit. Často tak vyhledáváme módní kousky, které vypadají vkusně a luxusně a jejich pořizovací cena je ale pro náš bankovní účet velmi přijatelná. Prozradíme vám tipy, jak zazářit za málo peněz.

Se saténem v přepychovém outfitu

Pro jednou vynecháme bavlněné kousky, které jsou sice univerzální, ale na první pohled nepůsobí nijak výjimečně. Soustřeďme se vždy na první dojem. Pozornost každého upoutáte například s módními kousky vyrobenými ze saténu.

Ať už zvolíte saténový top zdobený krajkou nebo saténové šaty, každý ví že tento typ látky působí nesmírně sexy a luxusně zároveň. Pokud chcete ještě více ušetřit, pravý hedvábný satén můžete nahradit cenově levnějším polyesterovým saténem nebo nejznámější viskózou.

Viskóza je často vyhledávaná náhražka drahého pravého saténu a můžete se s ní setkat například i na svatebních šatech. Když budete mít to štěstí a narazíte na kvalitní zpracování s ozdobnými detaily, nepoznáte rozdíl.

Foto: Shutterstock

Výrazné vzory á la Gucci

Nenabádáme vás ke koupi fake oblečení, které napodobuje luxusní značky. Terčem kopírování bývají často například značky Gucci nebo Versace. Na módním trhu ale najdete rozmanité množství oblečení, jejichž autoři se ikonickými vzory těchto značek nechali inspirovat.

Obecně vzato vzory jako takové připoutají pozornost každého kolemjdoucího a působí nevšedně a jedinečně. Stejně tak jako luxusní móda výše zmíněných značek. Oživte tak váš šatník módními kousky, které jsou zdobené třeba zvířecími nebo pestrými geometrickými vzory.

Foto: Shutterstock

Když diamant nahradíte levnějším zirkonem

Kdo by nechtěl mít krásný prsten s velkým diamantem, že? Diamanty jsou po staletí považovány za nejluxusnější přírodní materiály pro výrobu šperků. Jejich velkou předností je tvrdost a výdrž. Jejich lesk vydrží po dlouhé roky a prsteny vypadají jako nové. Velkou nevýhodou je ale pořizovací cena, která je vysoká.

Levnější variantou jsou šperky vyrobené ze zirkonu. Zaručujeme vám, že na první pohled nepoznáte rozdíl. Zirkony sice po několika letech ztrácí svůj lesk, ale kdo ví… třeba se do té doby dočkáte zásnubního prstýnku s diamantem od vaší drahé polovičky. Do té doby si se zirkonem hravě vystačíte.

Se slunečními brýlemi za pár korun můžete vykouzlit okázalý outfit

Sluneční brýle známých módních značek mají jedno pravidlo: čím výraznější tvar, tím luxusnější. To se ale dá hravě obejít.

Vsaďte například na sluneční brýle, které mají obruby ve stylu cat eye. Tyto brýle se objevily třeba v kolekci značky Michael Kors. Následujte trendy luxusní módy, ale ve své cenové relaci.

Foto: Shutterstock

Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.