Květinové vzory v pánské módě. Rozhodně ano!

Květinové vzory na mužné části spektra nemusí nutně znamenat zženštilost ani příslušnost k hnutí hippies. Donedávna lehce kontroverzní móda květinových vzorů až s příchodem havajských košil z průběhu 80. let pookřála a dočkala se širšímu přijetí.

Které trendy v květinových vzorech stojí za zmínku?

Květinové doplňky – kravaty, motýlky, kapesníčky

Kravaty, kapesníčky do saka a motýlky s květinovými vzory dokáží velmi efektivně zjemnit celkový dojem z vašeho looku. Svým charakterem jsou tyto doplňky jako stvořené pro jarní a letní sezónu – když kvete příroda, proč byste nemohli „kvést“ i vy?

Květinové kravaty jsou velmi oblíbeným motivem na svatbu a to ideálně v kombinaci se skutečnými květy umístěnými v klopě.


0_kravaty-kvetiny-3-bow

0_kravaty-kvetiny-20_kravaty-kvetiny-1

Květinové košile

Moderní květinové košile mají s klasickými havajskými košilemi společný snad jen květinový vzor – tedy, ne doslova. Moderní pojetí dává přednost menším květinovým vzorům, než u havajské klasiky a také barevné kombinace bývají mnohem méně infantilní.

Střih je v drtivé většině rovněž odlišný – dnes se používá o mnoho méně látky :-). Jednoduché neformální outfity obohaceny o květinové košile jsou fajnovým zpestřením looku pro běžné denní nošení. Květinové košile se neztratí ani ve více formálních pojetích – inspirujte se následujícími outfity.

0_kravaty-kosile

0_kravaty-kosile-2

Květinová saka

Trendy záležitost poslední doby. Existují varianty s celoplošným potiskem nebo s květinovým vzorem pouze na určitých částech – typicky potisk na klopě, kapsičce a podobně. Přirozeně můžeme říct, že celoplošný květinový vzor je určen pouze na méně formální události a samozřejmě a samozřejmě, je nutné být připraven na „zvýšenou“ pozornost okolí.

Chcete-li pouze decentní oživení jinak klasicky barevného saka, poohlédněte se po variantě s částečným potiskem – i s tímto typem bez problému zaujmete.

0_kravaty-saka

Několik rad na závěr

Rozhodně si dejte pozor, abyste to s květinovými vzory nepřeháněli. Hlídejte si množství květinových motivů, osobně bych nedoporučoval obléct si na sebe například květinovou kravatu spolu s květinovou košilí nebo sakem. Nic se nesmí přehánět.

Jak květinové vzory sladit s ostatními prvky outfitu?

V případě rozsáhlých květinových vzorů jednoduše odpozorujte převládající, dominantní nebo na první pohled nejviditelnější barvu a s tímto odstínem pak kombinujte ostatní prvky outfitu. Je to jednoduché.

Čemu se vyhnout?

Mít kapesníček i kravatu a případně motýlek totožným vzorem je určitě fajn, nicméně dohromady se taková kombinace nenosí. Obecně není žádoucí mít současně více doplňků outfitu se stejným vzorem. Veškerá nápaditost je pak pohřbena a navíc – můžete působit jako věrný zákazník hypermarketových all in one fashion balíčků.

Určitě mi dáte za pravdu, že takhle působit nechcete.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!