Jak na krásné přirozeně kudrnaté vlasy? Pomůže pár triků i difuzér

Po letech výrazného líčení a extravagantních účesů se mezi módní trendy vrací přirozenost. Nude líčení s minimem make-upu skvěle kombinuje přirozený vzhled vlasů. Pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, které chcete ještě více zvýraznit, máme pro vás pár tipů, jak toho docílit.

Kosmetika speciálně pro kudrnaté vlasy

Nejde o žádné marketingové tahy kosmetických značek. Stejně jako používáte krém na obličej podle typu vaší pleti, i vaše vlasy si zaslouží speciální péči. Vlnité kadeře potřebují vlasovou kosmetiku, která je vyrobená přímo jim na míru.

Nabídka je velmi široká, takže si vybere určitě každá. Snad jen poznámka – dejte si pozor, aby kosmetika neobsahovala příliš mnoho chemických přísad. Raději vsaďte na přírodní kosmetiku s minimem chemie. Zaplatíte sice více peněz, ale vaše vlasy vám poděkují.

Co se údržby a péče týče, rozhodně nezapomeňte na kondicionér, který vám velmi usnadní práci.

Hydratace jako klíč k úspěchu

Kudrnaté vlasy jsou velmi náchylné k vysušování a třepení konečků, proto je nutné je důsledně hydratovat. Používejte pravidelně hydratační masky, které vám pomůžou ke krásné hřívě. Kromě toho je třeba dodávat hydrataci také zevnitř. Dodržujte pitný režim a vaše kudrnaté vlasy vám budou vděčné.

Foto: Shutterstock

Kudrnaté vlasy volají po kvalitním difuzéru

Ideálním pomocníkem na vaše přirozené vlny je difuzér. Foukání difuzérem může být pro mnohé komplikovaná věda, při špatném používání totiž nedocílíte výsledku přirozených vln a vlasy můžete naopak poškodit.

Jaký je správný postup foukání difuzérem?

  • Čerstvě umyté vlasy jemně vysušte ručníkem a učešte jak jste zvyklé.
  • Poté zapojte samotný difuzér – předkloňte hlavu a vyfénujte si pomocí difuzéru spodní část vašich vlasů.
  • Následně pokračujte s fénováním obou stran.

Tímto postupem foukání získáte nejen přirozené vlny, ale také objem vlasů.

Tip: Pro výraznější vlny můžete vlasy dizuférem „pomačkat“.

Foto: Shutterstock

Správný lak na vlasy

Dokonale kudrnaté vlasy si zaslouží pořádnou fixaci lakem na vlasy. Díky tomu vám vydrží i několik dnů. Vyhněte se raději různým pastám na vlasy, které slibují zpevnění každého účesu. Často totiž dochází ke špatnému nanesení do kudrnatých vlasů, které následně vypadají mastně.

Nezapomeňte, že chcete sice podpořit vaše přirozené kadeře, ale zároveň mít vlasy nadýchané a plné života. Proto raději vsaďte na laky na vlasy speciálně dělané pro kudrnaté vlasy, které lak nijak nezatěžuje.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.