Snubní prsteny nejsou jen stvrzením lásky, jsou i věčnou připomínkou svatebního dne a zároveň jedním ze základních pilířů svatby, stejně jako svatební šaty nebo třeba svatební kytice. Čím se řídit při jejich výběru? Co je důležité? A jak poznat ty pravé?

Snubní prsteny se vám musí v první řadě líbit

U snubních prstýnků je důležité především to, aby se vám líbily. Do sňatku přeci jen většina z nás vstupuje s přesvědčením, že je to na celý život. Z toho plyne, že prstýnek budete nosit třeba až do konce života, proto by byla škoda, kdyby se vám nelíbil, co myslíte?

Kromě vlastního vkusu je ale potřeba brát v potaz ještě další faktory, jako třeba materiál nebo profil.

Jaký materiál je nejlepší?

Nejde s jistotou říci, který materiál je ten nejlepší, protože zatímco někdo nedá dopustit na stříbro, jiný tíhne ke zlatu a třetí dává přednost chromové oceli. Pokud jde o zlato, většina lidí si představí klasiku v podobě žlutého zlata, které nevyvolává alergie a snadno se udržuje, na druhou stranu ale není nejlevnější.

Existuje ale i bílé zlato, u kterého bych mohla jako klad vyzdvihnout luxusní vzhled, i tady ale počítejte s vyšší investicí. Moc pěkně vypadají prsteny vyrobené z růžového zlata, které je v posledních letech stále oblíbenější.

Jaká šířka vám bude vyhovovat?

Při výběru snubních prstenů hraje roli i jejich šířka. Zatímco někomu vyhovují prsteny široké, jiným zase úzké a naopak. Šířka prstenu se odvíjí od velikosti rukou, kdy platí, že užší prsteny lépe sedí na štíhlých prstech, kdežto silnější prsty uvítají prsteny širší. Určitě to chce vyzkoušet, abyste zjistili, co vám bude nejpohodlnější.

I profil hraje roli

Možná si teď říkáte, co to ten profil vlastně je, protože to jediné, co si pod tímto slovíčkem dokážete představit, je profil na facebooku. Pokud jde o snubní prsteny, pak profil určuje, jak příjemné a pohodlné vám nošení daného prstýnku bude.

Profily se dělí na půlkulaté, ploché, konkávní, trojvlnné a lichoběžné, opět je lepší vyzkoušet, co vám nejvíce padne.

Nejkrásnější na tom je, že prsteny vyberete společně

Ať už se rozhodnete pro jakékoli prsteny, nejkrásnější na tom celé je, že je vybíráte společně s člověkem, se kterým se zavazujete, že je budete nosit třeba až po zbytek života. A v tom je to největší kouzlo.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze