Trendy šortky 2022 jsou tady. Které kousky se hodí pro modelky a které spíše pro boubelky?

Kraťasy neboli šortky mají pevné místo v letním šatníku každého z nás. Jsou pohodlné, praktické a dokáží být i sexy stylovým kouskem. A zde občas nastává kámen úrazu. Jedná se totiž o kousek, u kterého je třeba brát v potaz naše tělesné proporce. Prozradíme vám, které střihy kraťasů lichotí postavě a kterým se raději vyhnout obloukem.

Džínové kraťasy pro štíhlé postavy

Džínové kraťasy skvěle pasují ke crop topům, ale také oversized tričkám se sportovním motivem. Platí u nich nepsané pravidlo: čím roztrhanější, tím lepší. Nedbalá elegance stále frčí.

Do super krátkých džínových kraťásků je ale potřeba štíhlá postava a ideálně i rovnou hezky vypracované nohy. Pokud tak není sport vašim blízkým kamarádem, vyhněte se módnímu faux pas a vsaďte raději na jiné materiály, který jsou pro vás vhodnější.

Foto: Shutterstock

Kraťasy, které zakryjí celulitidu a široká stehna

Trápí vás celulitida, které se nemůžete zbavit? Nebojte se, i vy můžete kraťasy nosit se vztyčenou hlavu. Vždyť celulitida trápí drtivou většinu z nás a věřte, že pro mužské oko tento nedostatek není žádným velkým problémem.

I přes to – chcete-li se v kraťasech cítit více sebejistě – stačí zvolit takové, které mají delší a volnější střih a zároveň vyšší pas, který je ostatně v současné době stále velmi trendy. Delší střih nohavic takticky schová nejproblémovější část vašich nohou a jejich volný střih je navíc skvěle pohodlný a o to v horkém létě jde.

Foto: Shutterstock

Tento typ kraťasů unosíte i do společnosti. S elegantní halenkou nebo bílou košilí je můžete s klidem vzít i na pracovní schůzku, firemní večírek či na první rande.

Tip: Pokud jste se zamilovala do šortek, které splňují všechny vaše požadavky, ale jsou na vás stále krátké, využijte oversized bílou košili. Dlouhý střih bílé košile schová zadní část vašich nohou, kde se nejvíc objevuje celulitida. Přední část košile šikovně zastrčte za pas šortek a získáte pohodový outfit, který budete chtít nosit celé léto.

Pro boubelky tu máme lehké viskózové šortky

Možná sice nemáte míry modelky, to ale neznamená, že musíte celé léto chodit v kalhotách. Ukažte své tělo v plné parádě. Jste krásná žena, tak na to buďte pyšná.

Nejvíce vám budou lichotit šortky delšího střihu vyrobené ze směsi viskózy a bavlny. Viskóza je lehká a vzdušná, což je na léto úplně ideální.

Foto: H&M


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.