Dokonale pružná pokožka bez jediné chybičky na kráse? To je sen! Snad každá z nás by chtěla mít pleť pevnou, mladistvou a svěží – zkrátka perfektní. Ale jak toho dosáhnout, aniž byste do sebe musely nechat řezat nebo podstupovat bolestivé estetické zákroky pod rukama chirurga?

Slyšely jste o přírodním botoxu?

Když se řekne botox, většina lidí si automaticky představí injekce plné chemie (nebo kdovíčeho) a samozřejmě také bolest způsobenou jejich aplikací.

A co přírodní botox? Už jste o něm slyšely? Nejenže jde o čistě přírodní produkt, ale jeho aplikace ani trochu nebolí? Věřte, že něco tak úžasného skutečně existuje!

Opunciový olej – to je ten zázrak!

Za přírodní botox je považován opunciový olej, který se vyrábí ze semen plodu opuncie. Ty rostou v mnoha zemích, pěstovat jej lze i v našich podmínkách, což značně snižuje jeho pořizovací cenu.

V kosmetickém průmyslu se o opuniovém oleji mluví jako o účinné a efektivní pomoci v boji proti stárnutí pokožky, kterého se mnoho žen děsí – a některé oprávněně, protože u mnohých žen dochází k předčasnému stárnutí pokožky a dřívějšími vzniku vrásek.

V čem je tak zázračný?

Celý zázrak spočívá ve složení opunciového oleje. Najdete v něm nejen mastné nenasycené kyseliny, ale také vitamíny A, C, E, nechybí beta karoten či důležité antioxidanty. Mimo jiné olej z opuncie obsahuje i řadu minerálních látek jako třeba vápník, hořčík nebo draslík.

Opunciový olej zadržuje v kůži vodu, což prospívá k její regeneraci, podpoře kvalitní hydratace a stažení pórů. Mimo jiné dokáže odstranit kruhy pod očima.

Další účinky opunciového oleje:

  • zjemňuje
  • vyživuje
  • vyrovnává vrásky
  • podporuje tvorbu kolagenu
  • zklidňuje
  • působí protizánětlivě

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze