Krásného úsměvu docílíte správnou péčí o zuby, kterou mnoho z nás bohužel zanedbává

Upřímný úsměv může být tou nejkrásnější věcí na světě. Je ale stará známá pravda, že spousta lidí se neusmívá, jelikož nejsou spokojeni se svými zuby. Pojďme se společně podívat na to, jak se starat o ústní dutinu a docílit krásného úsměvu.

Vyhněte se domácímu bělení zubů

Díky sociálním médiím (přesněji díky Instagramu) raketově vzrostla touha po nepřirozeně bílých zubech. Instagram nabízí nespočet filtrů, které dělají efekt zářivě bílých zubů jako z reklamy na zubní pasty. Lidé si přirozeně přejí vypadat jako ostatní lidé na Instagramu, ale vůbec si neuvědomují, že Instagram prostě není realita. Lidé pak zkoušejí nejrůznější bělící přípravky od levných bělících past až po jedlou sodu s citronem…

Ani v jednom případě není dobré zuby bělit způsobem popsaným výše. V lepším případě to s vašimi zuby neudělá vůbec nic, ale v tom horším případě byste si zuby mohli těmito „zásahy“ zbytečně poškodit. Pokud toužíte po bílých zubech, nechte si je vybělit u svého zubního lékaře, který zuby vybělí mnohem šetrněji a kvalitněji anebo sáhněte po přírodních produktech.

Začněte používat chytrý elektrický zubní kartáček

V dnešní době máme tolik možností, jak si ulehčit život. Proč tedy nezkusit chytrý elektrický kartáček? Chytré elektrické kartáčky nejenže zuby efektivně čistí, lze je také připojit k telefonu a vám se poté pomocí chytrých senzorů snímají a vyhodnocují informace o tom, kde si zuby čistíte méně a kde více. Vyvarujete se tak problémům, které nás během života provázejí, pokud si špatně čistíme zuby.

Jděte přírodní cestou

Nejspíš jste už slyšeli o bělení zubů černým uhlím. Vyrábějí se různé pasty s černým uhlím, které by vám údajně měly vybělit zuby, nebo také kartáčky s černým uhlím, pudry a podobně. V každém případě je to naprosto zbytečné a stejně, jako jsme již psali, akorát si tak můžete zadělat na problém, jelikož černé uhlí obsahuje částečky, které zuby ničí. Navíc může zabarvit bílé zubní náhrady či výplně.

Vyzkoušejte raději kokosový olej! O jeho blahodárných účincích jste nejspíše slyšeli. Krom gastronomie je hojně využíván také v kosmetice. Výjimkou nejsou ani naše zuby. Používejte kokosový olej jako zubní pastu, jen jej neplivejte do umyvadla, ale do koše nebo kapesníku. Věřte, že po několika týdnech používání uvidíte změnu.

Zaměřte se na správné čištění zubů!

To, že je důležité si čistit zuby 2x denně, by mělo být samozřejmostí pro každého z nás. Co byste ale také rozhodně neměli vynechávat, je používání mezizubních kartáčků. Ani ten sebelepší zubní kartáček se mezi zuby nedostane tak, jako ten mezizubní. Pokud tedy chcete mít dokonale vyčištěné zuby, rozhodně mezizubní kartáčky nevynechávejte. Důležité je také čištění jazyka. Vytváří se na něm spousta bakterií, které byste také měli čistit a je jen na vás, zda kartáčkem, nebo si pořídíte speciální škrabku na jazyk, která stojí pár korun a prodává se v každé drogerii.

Foto: Unsplash.com.