Pokud nepatříte ke šťastlivcům, kterým příroda nadělila bezproblémovou pleť a potřebujete jí nutně věnovat složitou a náročnou péči, v dnešním článku vám poradíme, na co se zaměřit, aby vaše pleť co možná nejdokonalejší.

Kosmatec krystalový

Mesembryanthemum crystallinum neboli kosmatec krystalový je velmi často přezdíván rostlinou života, což má svůj pádný důvod. Jeho domovinou jsou pouštní oblasti v Jižní Africe a i tam – v drsných podmínkách – dokáže přežít.

Tato rostlina má velkou životaschopnost a skvělou genetickou výbavu. Pro naši pleť se jedná o velmi užitečnou bylinu. Dokáže vyhlazovat vrásky, zjemnit i projasnit pleť. Výtažek z kosmatce pokožku dokáže dokonale stimulovat proteinem mTOR a současně aktivovat buněčné mechanismy. Působí proti vráskám a výrazně zpevňuje pleť i kolem okolí rtů a očí. Je vhodný pro citlivou pokožku.

krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-06
krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-07

Ibišek

Ibišek má blahodárné účinky na pleť a používá se hlavně v Indii. Stimuluje růst vlasů, posiluje vlasová vlákna, působí proti vypadávání vlasů, jejich šedivění i proti lupům. Jde o detoxikační, zeštíhlující a antiseptickou bylinu a stejné účinky má i na pleť.

Velmi dobře pleť pročistí a zbaví zárodků neblahých pupínků a akné. Květy ibišku pokožku dokonale zklidní, působí příjemně chladivě a zároveň zvyšují elasticitu pokožky. Hodí se na citlivou, zánětlivou pleť a velmi účinně stahuje póry na vaší pleti.

krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-03
krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-01

Chrpa

Chrpa je nejvíce využívanou bylinkou zejména pro péči v očním okolí. Její léčivé účinky jsou známy od 12. století a její schopnost je zejména antiseptická, zklidňující a posilující. Chrpa je často součástí očních odlučovačů a krémů a dokáže dokonce léčit i oční infekce. Jde o jemnou péči vhodnou i pro velmi citlivé oči, kdy dokonce zmenšuje i otoky kolem očí.

Chropa znatelně zklidňuje pokožku, čistí ji, sjednocuje tón pleti a dokonale ji osvěžuje. Chrpa účinně reguluje a normalizuje funkci mazových žláz v podkoží a právě proto se hodí i na mastnou pleť. Stahuje póry, vypíná pokožku a má antibakteriální vlastnosti. Jako přírodní pleťové tonikum je přímo dokonalá a stejně tak i vyčistí pleť od make-upu.

krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-04
krasne-pleti-muzete-docilit-i-za-par-dni-02

Jaké máte zkušenosti s bylinkami a péčí o pleť vy?

Foto: Unsplash.com, Wikipedia.

Načítání...

Diskuze