Manikérky dokážou na nehtech vykouzlit opravdové skvosty. Ale víte, co je vždy a za všech okolností nejhezčí? Zdravé a krásné nehty! Jenže díky mnoha každodenním chybám jim sami ubližujeme natolik, že krásných nehtů nedosáhneme, i když se snažíme sebevíc. Jaké nejčastější chyby nehtům nejvíce ubližují?

Mytí nádobí bez používání rukavic

Rukavice by se při mytí nádobí měly používat běžně, nejen kvůli nehtům. Mycí prostředky jsou k pokožce i nehtům nešetrné, kůži vysušují a nehty pak mohou mít tendenci praskat. Delší pobyt ve vodě jim navíc také neprospívá.

Foto: Pexels.com

Odstraňování kůžičky

I když vám manikérky kůžičku z nehtů odstraňují a tvrdí, že bez toho by nebyla manikúra dokonalá, nenechte se zmást. Ve skutečnosti je to pro nehty velice špatné. Kůžička totiž slouží jako bariéra, která chrání nehty před bakteriemi, plísněmi a dalšími nečistotami.

Namísto toho, abyste si kůžičku odstraňovali, se ji snažte jemně zatlačit hlouběji do nehtového lůžka. Ideálně například po koupeli, kdy je kůžička nejměkčí.

Kousání nehtů

Kousání nehtů patří k nejčastějším zlozvykům. Okusování je považováno spíše za estetický problém, ale nehty může zároveň značně poškodit. Může to vést k infekci i permanentní neschopnosti nehtu znovu zdravě dorůst.

Kousání nehtů je navíc špatné i pro zuby a celkové zdraví, protože můžete tímto způsobem dostat do těla různé infekce. O důvod navíc, proč s tímto zlozvykem skončit.

Gelová manikúra

Přiznejme si, gelové nehty vypadají krásně, ale to, co se skrývá pod nimi, už tak krásné nebývá. Pokud si necháte udělat gelovou manikúru jen občas například na speciální příležitosti, proč ne. Ale pravidelná úprava tímto způsobem není pro nehty zdravá.

Nehty přichází o přirozený lesk a jemný povrch a stávají se postupně tenčími a slabšími. Jsou pak velice náchylné k praskání a třepení.

Používání levných laků na nehty

Může se zdát, že vedle gelových nehtů jsou běžné laky zcela nevinné. Ale opak je pravdou. Často věnujeme spoustu pozornosti tomu, jaké látky jsou v našem šampónu, tělovém mléku nebo krémech na obličej, ale laky na nehty už se tolik neřeší.

Přitom jsou plné chemie, která nepřináší nic dobrého. Nehty jsou pod náporem akrylových laků slabé, třepí se a většinou ani nedorůstají vysněné délky.

Nehtům uškodíte také špatnou stravou, hrubou manuální prací, nesprávným pilováním nebo třeba častým pobytem v chlorovaných bazénech. Správná životospráva i správné know-how, jak o nehty pečovat je proto více než na místě.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments