Krásně bílé zuby chceme všechny. Víte ale, co jim škodí?

Zářivě bílý úsměv je jako magnet! Když se na nás usměje někdo, jehož zuby doslova září, zaručeně si ho všimneme. Dokonale bílý úsměv nemusí být výsadou jen holywoodských hvězd, pokud se o zuby správně staráte a věnujete jim dostatek času, můžete se ze zářivého úsměvu těšit i vy.

Barvu zubů máme v genetické výbavě

Věděli jste, že přirozenou barvu zubů máte ve své genetické výbavě? Je to vlastně úplně stejné, jako s odstínem naší kůže nebo barvou vlasů. Barva zubů je ovlivněna odstínem dentinu, podíl na odstínu našeho úsměvu má i tloušťka zubní skloviny.

Jenže pozor: na barvu zubů mají vliv i jiné faktory. A zatímco s těmi genetickými nic nenaděláte, ty další můžete ovlivnit. Jde třeba o stravu, nápoje nebo ústní hygienu.

Jestli chcete mít bílé zuby, dejte si pozor na věci, které jim škodí

Chcete mít krásně bílé zuby? Dokonale zářivý úsměv, kterým každého oslníte? Toužíte po úsměvu holywoodských hvězd, který vídáváte na titulních stránkách časopisů?

V tom případě byste měli vědět, co vašim zubům škodí.

Nátlak na zuby při čištění

Mnoho z nás má tendence při čištění zubů zbytečně tlačit v domnění, že tak pro svůj chrup dělají to nejlepší. Děláte-li to taky tak, protože si myslíte, že čím více budete tlačit, tím budou vaše zuby zářivější, nedělejte to. Je to hloupost a intenzita tlaku nemá s barvou zubů nic společného.

Káva zuby obarví

Určitě jste už někdy někde slyšeli, že pití kávy (stejně jako černého čaje) může obarvit zuby. Asi vám tady nebudu říkat, že byste měli pití kávy omezit, mohu vám ale doporučit, abyste po jejím pití věnovali zubům nějaký čas, ideálně je vyčistili, použili žvýkačku a podobně.

Domácí bělení zubů

Existuje tolik způsobů, jak si doma vybělit zuby a dosáhnout světlejšího odstínu, že je jejich zkoušení velkým lákadlem, kterému jste možná neodolali ani vy. Pozor ale na metody, které mohou vést k porušení zubní skloviny nebo dásní, čímž byste si mohli zadělat na další nepříjemné problémy.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.