Krásné a pevné paže bez nehezkých převisů? Jednoduché efektivní cviky dokážou pomoci překvapivě snadno

Zdraví, krása a sebevědomí jdou ruku v ruce. Pevné a krásné paže jsou nejen symboly fyzické síly, ale také klíčem k sebedůvěře a dobrému zdraví. V tomto článku se podíváme na to, jak efektivně posílit horní část těla a dosáhnout paží, které oslní nejen v letních šatech. A pokud trpíte na nehezké převisy v oblasti tricepsů, rozhodně čtěte dále!

Pravidelnost je základ

Než se pustíte do intenzivního cvičení, je důležité si uvědomit, že pravidelnost je klíčovým faktorem. Stanovte si reálný plán cvičení, který budete schopni dodržovat. Pravidelnost přináší trvalé výsledky, a tak není třeba spěchat.

Kardio pro spalování tuku

Předtím než se zaměříme na posilování, je dobré věnovat pozornost i kardiovaskulárnímu tréninku. Běh, plavání nebo jízda na kole pomáhají spalovat tuky a tím odhalí pevnější svaly. Kardio cvičení je skvělým doplňkem vaší rutiny.

Zdravá strava

Strava hraje neméně důležitou roli. Dbát na vyváženou stravu s dostatečným množstvím bílkovin, zeleniny a celých obilovin podpoří regeneraci svalů a umožní intenzivnější posilování. Zároveň omezte příjem prázdných kalorií a nezdravých tuků.

Cvičení pro pevné paže

Woman in Black Tank Top and Black Leggings Doing Yoga
Foto: Pexels

Pilates kliky

  • Klekněte si na podložku s oporou na dlaních nebo se nastavte do pozice prkna. Dlaně by měly být blízko u sebe, pod rameny. Lokty lehce ohněte. Držte záda rovně a břicho pevné. Snižujte tělo co nejvíce k zemi pokrčením loktů blízko u těla. Poté zatlačte dlaně do země a vraťte se nahoru do výchozí polohy.
  • Dejte pozor na pozici hlavy – směřujte pohledem k zemi, ne před sebe, udržujte rovná záda a držte břicho pevné. To vám pomůže provádět kliky správně a zamezí častým chybám.

Tricepsové zadní kliky

  • Sedněte si na kraj židle nebo lavice. Dlaně položte pod hýždě na okraj sedadla, prsty směřují vpřed. Přesuňte hýždě před okraj sedadla, stehna jsou rovnoběžně se zemí. Držte záda rovně a střed těla pevný, hlava je vzpřímená a oči směřují vpřed.
  • Pokrčte lokty a sestupte dolů podél hrany židle. Snažte se dojít co nejníže, ale udržujte rovná záda. Poté se zatlačte dlaněmi proti sedadlu a zvedněte se zpátky do výchozí pozice.

Tricepsová extenze

  • Sedněte si nebo si stoupněte vzpřímeně, srovnejte záda a zpevněte střed těla. Uchopte zátěž (činku nebo lahev s vodou) a zvedněte ji nad hlavu do rovných paží.
  • Paže udržujte blízko u hlavy, pokrčte lokty a se zátěží klesejte za hlavu. Cílem je protáhnout tricepsy. Držte lokty co nejblíže u hlavy a zátěž zvedněte zpět nahoru až do propnutých loktů.

Nezapomínejte na odpočinek

Regenerace je klíčová pro růst svalů. Dejte tělu čas na zotavení mezi tréninky a nezapomínejte na protahování. Masáže a jóga mohou také pomoci uvolnit napětí a podpořit regeneraci svalů.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.