Krásná pleť bez jediné chybičky je snem snad každé z nás. Jen si přiznejme, milé dámy, která z nás by všemi deseti nebrala dokonalou pokožku, na které není jediná vada na kráse a která působí zkrátka perfektně? Vidíte to, žádná z nás by neváhala ani minutu. A víte co? Krásná pleť nemusí být nedosažitelným snem! Poradíme vám, jak dosáhnout bezchybné pleti za pomoci pro vás možná nečekaných pomocníků!

Krásná pleť a pitný režim jdou spolu ruku v ruce

Teď jste se možná zhrozili – začátek článku a opět řeči o pitném režimu, o kterém se toho napsalo i napovídalo tolik, že už to snad ani nikdo nečte ani neposlouchá. Věřte nebo ne, ale my máme dobrý důvod k tomu, proč apelujeme na svědomité dodržování pitného režimu.

Měli byste vědět, že vaše pleť je odrazem nejen vaší stravy, ale především již tolikrát zmiňovaného pitného režimu. Možná si to totiž neuvědomujete, ale na jejím vzhledu se podepisuje nejen množství přijatých tekutin, ale také jejich kvalita. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli přes den vypijete třeba jen půl litru vody nebo naopak litry třeba tři, stejně jako je podstatný rozdíl v tom, jestli přijímáte jen čistou vodu, nebo se proléváte přeslazenými limonádami.

Co pít, aby vaše pleť byla krásnější?

Dospělý člověk by měl za den vypít 2-3 litry tekutin, v závislosti na aktivitě či ročním období se pak množství přijatých tekutin může zvýšit. My zde ale nechceme apelovat pouze na to, abyste pili čistou vodu, která je pro tělo i vzhled nejlepší volbou. Naopak vám chceme doporučit pro vás možná známé, možná naopak neznámé nápoje, které (i když vás to třeba zaskočí) pomáhají k dosažení krásnější a spokojenější pleti. Tak co říkáte? Chcete se dozvědět něco více?

1. Mátový čaj

Patříte-li mezi milovníky mátového čaje, který krásně voní po mentolu a v ústech nastolí pocit čistoty, pak máte vyhráno. Mátový čaj si totiž dokáže poradit s pupínky nebo zarudnutím pokožky, což je velmi častý estetický problém. Dopřejte si každý den šálek mátového čaje a už po pár dnech uvidíte jisté zlepšení, které určitě uvítáte.

2. Kefír

Zatímco někdo ho miluje, jiný naopak nenávidí. Kefír si většina z nás vybaví s nastrouhanou okurkou, co ale možná nevíte, že právě tenhle nápoj, který milovaly naše babičky, prospívá střevní mikroflóře, imunitě a dokonce i pokožce. Za vším stojí látka v něm obsažená známá jako lakroferin, která má pozitivní dopad na vzhled i stav vaší pokožky.

3. Matcha čaj

Pro mnoho lidí je matcha čaj jednou velkou neznámou, což je obrovská škoda, protože i on se řadí na seznam nápojů, které mají pozitivní dopad na vzhled vaší pleti. Měli byste vědět, že v matcha čaji najdete o cca 140 x větší množství antioxidantů, nežli třeba v oblíbeném a tolik doporučovaném zeleném čaji, který je v souvislosti se zdravím často skloňován. Dokážete-li mu přijít na chuť, vaše pokožka vám za to jedině poděkuje.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments