Krása vládne světu. Jak smýšlet pozitivně o svém zevnějšku, i přes neustálé pochyby?

Ačkoliv si to někdy nechceme přiznat, vhled je v dnešní době velice důležitý. Je to bohužel skutečně tak. Zejména na ženy je v tomto ohledu vyvíjen velký tlak. Jakmile nesplňují ideály krásy, které si společnost sama stanovila, většinou se setkávají s kritikou i soudem. Je tedy těžké o svém zevnějšku smýšlet pozitivně, když všude v časopisech a v televizi vidíme ty dokonalé modelky. Je třeba si ale připomenout, že fotografie, které v časopisech vidíme, jsou většinou upravované, retušované a nemají mnoho společného s realitou. Pojďme se podívat na to, co dělat, abyste o svém vzhledu přemýšlela jinak.

Nesnažte se být dokonalá

Je to naprosto zbytečná ztráta času a plýtvání energií. I kdybyste se snažila sebevíc, nikdy dokonalá nebudete. Nikdo totiž není dokonalý. To se týká i vzhledu. Také se nesnažte se za každou cenu zavděčit druhým. Je důležité, abyste v první řadě byla spokojená sama se sebou. Až se začnete líbit sama sobě, i okolí to bude vnímat.

Zaměřte se na to, co se vám na sobě líbí

Sepište si na papír, co se vám na sobě líbí. Vzpomeňte si také na komplimenty, které jste slyšela od okolí. Někdo vám například pochválil váš účes, někdo možná řekl, že máte hezké oči, někomu se líbí váš úsměv. Vše si vždy poznamenejte a poznámky si pravidelně pročítejte.

Přestaňte se srovnávat s ostatními

Srovnávat se s ostatními je velká chyba, které se ale dopouští mnoho lidí. Jen to ve vás probouzí pocit, že nejste dost dobrá, dostatečně atraktivní a zbytečně se trápíte. Nejsme tu od toho, abychom vypadali všichni stejně. To by byla celkem nuda. Vy na někom můžete obdivovat štíhlou postavu, dotyčný mezitím obdivuje vaše dlouhé vlasy. Každý máme nějaké kvality, které by chtěli mít druzí, ale sami je na sobě nevnímáme a naopak.

Vyzkoušejte pozitivní afirmace

Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak cvičit sebelásku. Postavte se před zrcadlo, dívejte se na sebe a říkejte si plno hezkých slov. Opakujte si, že jste krásná a výjimečná. Uvidíte, že tomu brzy začnete věřit a budete se vnímat v úplně jiném světle.

Naučte se přijímat komplimenty

Když vás někdo pochválí za váš vzhled, automaticky si myslíte, že si z vás dotyčný dělá legraci? Zkuste přemýšlet jinak a komplimenty s úsměvem přijímat. Věřte, že lidé vám ty komplimenty neskládají jen tak.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!