Kožené rukavice jsou stálice módního světa. Nejenže vypadají nadčasově a pyšní se elegantním designem, jsou také nesmírně pohodlné a ideální pro nošení od podzimu do jara.

Kožené rukavice by měla mít po ruce každá z nás, bez výjimky. Jakmile je jednou vyzkoušíte, okamžitě jim podlehnete. Jak si vybrat správně a najít ty pravé kožené rukavice právě pro sebe? S tím vám poradíme v dnešním článku.

M3251A00D-G11@6
K4451A017-O11@7 (1)

Kožené rukavice s podšívkou nebo bez podšívky?

Kožené rukavice můžeme hned zkraje velmi jednoduše rozdělit do dvou skupin: s podšívkou a bez podšívky. Ty znalejší už určitě kývají hlavou, protože vědí, že rukavice bez podšívky unosí na podzim a na jaře, kdežto modely disponující podšívkou jim udělají největší službu v zimě, kdy mnohdy pořádně přituhuje.

V nejlepším případě si pořiďte rukavice rovnou tři: bez podšívky na jaro a na podzim, kdy ještě není úplně zima, s látkovou podšívkou na začátek zimy a na dny, kdy teplota rapidně neklesne a do třetice rukavice s kožešinkou do těch největších mrazů.

EV451A02O-Q11@8 (1)
EV451A02O-Q11@6

Jaká podšívka je nejlepší?

Pokud jde o podšívku, můžete se u kožených rukavic setkat s vícero variantami. Levnější alternativu představují rukavice s kožešinkou, kdy se setkáte buď s beránkem, nebo s králíkem. Rukavice ale také mohou mít podšívku hedvábnou, vlněnou nebo kašmírovou – i tady ale cena poroste. Pomyslnou špičkou ledovce jsou pak kožené rukavice s norkem.

hmgoepprod (3)
hmgoepprod (2)

Jakou vybrat barvu?

Pokud jde o barvu, nikoho asi nepřekvapí, že na plné čáře vedou černé kožené rukavice. Ty se totiž hodí prakticky ke všemu, snadno se kombinují a tak se není čemu divit, že po nich většina žen bezmyšlenkovitě sáhne, protože jednoduše vědí, že s nimi neudělají chybu.

hmgoepprod (7)
hmgoepprod (8)

Pěkné a vhodné jsou ale i jiné barvy. Jakou si vyberete zrovna vy, to už necháme na vás. Ať už to bude bordó nebo třeba tmavě fialová, cihlová nebo smaragdově zelená, jemně růžová nebo třeba hnědá, v každém případě to bude vypadat skvěle.

Foto: Pexels.com, ZALANDO, H&M, ZOOT.

Načítání...

Diskuze