Chystáte se na dovolenou? Ještě předtím, než se vám dostane božského a zaslouženého odpočinku, připravte se na náročné balení na cesty. Jednou z nejdůležitějších věcí, bez které se na dovolené neobejdete, je kosmetika. Vaší pleti a vlasům by se měla dostávat stejná péče na dovolené, jako když jste doma. Sestavili jsme pro vás seznam kosmetiky na cesty, bez které na dovolenou raději ani nejezděte.

1)  Opalovací krém, krém po opalování

Začínáme tím nejdůležitějším. Sluníčko vám propůjčí krásné bronzové opálení, ale vaší pleti se dlouhé opalování moc nelíbí. Proto určitě vsaďte na kvalitní opalovací krém s ochranným faktorem alespoň 30. Zároveň se po opalování bezesporu neobejdete bez krému, který vaši pokožku ošetří, dodá ji hydrataci a zajistí, aby vaše dovolenkové opálení vydrželo co nejdéle.

2) Ošetřující krémy, na které je váš obličej zvyklý

Nezapomeňte doma váš oblíbený ošetřující krém, ať už denní či noční, na který je vaše pleť zvyklá. Pokud byste si na dovolené v nouzi koupila krém, o kterém nic nevíte a nemáte ho vyzkoušený, mohl by na vaší pleti vytvořit pěkný nepořádek, ze kterého byste se dostávala dlouhé týdny.

3) Rtěnka na ozdobu, jelení lůj na hydrataci

Málokdo si uvědomuje, že sluneční paprsky vysušují i naše rty. Proto dochází k častému popraskání, ze kterého už je to jen krůček k nepříjemným oparům či jiným zánětům. Dopřejte pořádnou péči i vaší upovídané puse a nezapomeňte doma kvalitní jelení lůj, který vaše rty hydratuje a ochrání. Na krásné dlouhé večery pak lůj vyměňte za výraznou rtěnku v zářivých letních barvách, díky které nebude třeba dalšího líčení.

4) Lak na nehty zahání nudu

Ačkoliv máte jistě naplánovanou aktivní dovolenou, určitě se najdou chvilky, které využijete k lenošení na lehátku, popíjení drinků, čtení časopisů a vykouzlení dokonalé manikúry. Mít s sebou na dovolené lak na nehty je vhodný i pro stávající manikúru, i kdyby třeba gelových nehtů. Moře se totiž nekamarádí ani s laky, ani s gelovými nehty. Sůl v moři často rozpouští laky a z vašich dokonalých nehtů by po pár dnech byly ošklivé zbytky.

5) Bez parfémované vody ani ránu

Váš oblíbený parfém jste v letních měsících už určitě vyměnila za jinou, lehčí verzi. Bez takového parfému se na dovolené neobejdete! Po celodenním pocení na sluníčku budete ráda, když se na večeři vyšňoříte jako dáma a budete krásně vonět.

Dalším voňavým pomocníkem je parfémovaná voda. Obyčejná hydratační voda, která je trochu parfémovaná, takže nevadí, pokud ji během dne použijete víckrát. Dokonale vás osvěží a dodá tu správnou dovolenkovou náladu.

6) Nezapomeňte na vlasy

Nesmíme zapomenout na vaši krásnou hřívu. Pokud jste před dovolenou navštívila kadeřníka, počítejte s tím, že po dovolené bude třeba návštěvu zopakovat. Nadměrné sluneční záření v kombinaci se solí v moři ničí nejen vaši perfektní barvu, ale i vlasy samotné. Vlasy jsou po každé dovolené u moře vysušené, polámané a často zbarvené do jiných tónů (blondýnky, však to znáte samy, také se vždy vracíte s barvou připomínající kuřátko?). Na dovolenou s sebou nutně potřebujete ošetřující olejíček na vlasy, který doporučujeme aplikovat každý večer.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments