Rady našich babiček jsou k nezaplacení. Jde o léty prověřené tipy a triky, které vám ušetří stovky korun a skutečně fungují! Zjistěte, co nám radí babičky v oblasti krásy.

Nešklebte se

Rady našich babiček se shodují v jednom, čím víc budete krčit svou tvář, tím víc vrásek vám přibyde. Šklebit se, je jedna z nejrychlejších cest ke stárnutí.

Stále si uvědomujte, jak se tváříte. Zbytečně se nemračte a nedeformujte svůj obličej nějakými úšklebky. Vaše pleť se vám odvděčí svou jemností a mladistvým vzhledem s minimem vrásek.

Foto: Unsplash.com

Vychlaďte svůj parfém

Moudré babičky tvrdí, že budete-li skladovat parfém v lednici, jeho vůně vám vydrží déle a zároveň vás každé stříknutí příjemně osvěží.

Chlad také přidává vůni na sladkosti. Chcete-li se tedy osvěžit, vonět déle a příjemně sladce, udělejte z parfému a ledničky ty nejlepší přátele.

S korektorem brzděte

Dnešním trendem je nanášet korektor pod celé oko. Babičky ale radí, aby to ženy s korektorem nepřeháněly.

Korektor nádherně rozzáří váš pohled, pokud jej aplikujete pouze pod vnitřní koutek oka. Tam ho opatrně vklepejte více a směrem k vnějšímu koutku rozetřete do ztracena.

Použijte pouze tolik korektoru, abyste docílily požadovaného efektu. Příliš silná vrstva může zalézat do vrásek a vytvářet nevzhledné a nepřirozené mapy.

Foto: Unsplash.com

Zjemněte své vrásky a jizvy pomocí medu

Ať už vaši pleť trápí vrásky nebo jizvy, budete-li na postižená místa pravidelně nanášet med, vaše rány se zacelí a vaše vrásky se zmenší.

Med obsahuje spoustu zdraví prospěšných živin, které slouží tělu nejen uvnitř, ale pomáhají s regenerací také na povrchu. Složky, které najdete v medu, se dokonce používají v dnešní estetické medicíně.

Foto: Unsplash.com

Nepřehánějte to se sluníčkem

Všeobecně je známo, že příliš mnoho slunečních paprsků pleti škodí. Sluníčko pleť vysušuje a dráždí. Následkem toho kůže rychleji stárne.

V neposlední řadě přílišným sluněním můžete podpořit vznik nebo urychlit šíření rakovinných buněk.

Používejte krémy s vysokým ochranným faktorem a při pobytu venku, vyhledejte stinné místo nebo si sedněte pod deštník.

Svou kůži můžete také zakrývat dlouhými rukávy, kalhotami a svůj obličej kloboukem, který na tváři vytvoří stín.

Foto: Unsplash.com

Omládněte díky rtěnce

Rtěnku nemusíte používat pouze na zabarvení svých rtů. Můžete ji použít také místo tvářenky nebo očních stínů.

Máte-li lehce narůžovělou rtěnku, můžete ji rozetřít na líčka a oční víčka, která tím získají jemný lesk a svěží, zdravou a mladistvou barvičku.

Foto: Unsplash.com

Zeleninu nemusíte jen jíst

Využijte účinky zeleniny na maximum. Ovocné a zeleninové slupky dodají vaší pleti potřebnou hydrataci, zchladí ji a přirozeně ji vyživí.

Slupky z manga, avokáda, jablek nebo například z okurek dělají skutečné zázraky. Zvlhčovat a omlazovat můžete také svůj krk, dekolt nebo ruce.

Aplikujte tuto přírodní masku ze slupek pravidelně a uvidíte překvapivé výsledky.

Odličujte se

Toto pravidlo platilo už za našich babiček, platí dodnes a platit bude i do budoucna. Před spánkem se vždy odličte!

Přes noc vaše pokožka regeneruje své buňky nejvíce. Potřebuje proto dýchat a od líčidel si odpočinout.

Budete-li se večer odličovat, ráno se vždy probudíte se svěží, okysličenou, zdravou a mladě vypadající pletí.

Pravidelně se češte

Pravidelné česání pomáhá ke správnému prokrvení vlasové pokožky a stimulaci kořínků.

Díky česání také dochází k odstraňování odumřelých kožních buněk na hlavě a co víc, oleje, které se během česání uvolňují, se dostávají na celou délku vlasu a slouží jako přírodní kondicionér.

Poslechnete-li babiččinu radu a budete se pravidelně česat, vaše vlasy se vám odmění vysokým leskem a jemností.

Foto: Unsplash.com

Snažte se být v pohodě

Oblékejte se tak, aby vám bylo příjemně. Zdravě jezte, pijte hodně vody a spěte, jak dlouho jen můžete.

Budete-li se starat o své pohodlí, budete se cítit příjemně, vaše tělo bude fungovat na jedničku a tento stav uvnitř se projeví na vaší pleti zvenku.Odpočinutý a dobře naladěný člověk žije déle a vypadá, jako by nestárnul.

Inspirujte se moudrými radami našich babiček, ušetřete za drahou kosmetiku a omládněte!

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Kolik nesmyslů se schová za dementní patern “rady našich babiček”, na který už jsem dost alergická. To by ty babky těch, co ty kraviny šíří, musely být pěkně blbé.

Prosimvás, nikdy, nikdy, nikdy si nedávejte parfémy do ledničky. Nízká teplota není to nejdůležitější pro zachování vůně, stačí pokojová teplota, navíc v lednici bývá vlhko a často se otevírá, tzn. časté střídání teplot + vlhkost může způsobit, že se vám parfém zkazí dřív, než řeknete švec.

Důležité je, aby byly umístěny v suchu a temnu, při pokojové teplotě v chladnější místnosti domu/bytu (např. ložnice), mimo dosah světla a tepelných zdrojů. Vyhraďte jim šuplík, nebo skříňku, případně krabici s víkem, kterou můžete dát do šatní skříně. Je lepší nechat je v origo krabičkách. Snížíte tak i riziko změny barvy parfémů.