Nejhorší kosmetické zlozvyky, které nám zbytečně přidávají na věku

Člověk se stále učí a i v kosmetice a líčení děláme neustále chyby. Ba co víc, často máme naučené zlozvyky, které nám zbytečně přidávají na věku. Pojďme se na některé z nich podívat a položme si ruku na srdce, kdo se alespoň jednoho z následujících kosmetických hříchů nikdy nedopustil?

Chodíte spát neodlíčená

Tento zlozvyk rozhodně zařazujeme mezi ty nejhorší. Ať už byl váš den jakkoliv náročný a nejraději byste padla rovnou do postele, je nezbytnou nutností ze svého obličeje a z očí odstranit všechen make-up. Pokud vás tento zlozvyk provází životem, pak si dle rad renomované kosmetičky zaděláváte na:

  • vznik vrásek
  • matnou pleť
  • suchou pokožku
  • záněty očních víček
  • vznik černých teček
  • oční infekce
  • akné.

To těch pár minut s odličováním za výše zmíněné nestojí, že?

Nosíte špatný odstín make-upu

Některé ženy se příliš netrápí tím, že jejich make-up absolutně neladí s tónem jejich pleti a je vidět jasný rozdíl mezi odstínem obličeje a krku. Nevypadá to vůbec atraktivně, právě naopak. Je to zbytečný zlozvyk, který se dá ale snadno odbourat.

Příliš mnoho kosmetiky

Asi se shodneme na tom, že toto je neřest většiny žen. Nakupujeme kosmetiku, kterou ani nevyužijeme. Jednoduše nás v obchodě něco zaujme a máme pocit, že to musíme mít. Pak to dopadá tak, že máme plný šuplík prošlé kosmetiky, kterou jsme nestihly vypotřebovat.

Chodíte spát s mokrými vlasy

Opravdu špatný zlozvyk, který ubližuje vlasové pokožce a samozřejmě i samotným vlasům. Po umytí by se měly vlasy ihned důkladně vysušit.

Pravidelně nemyjete své štětce na líčení

Štětce, které každý den používáte k aplikaci stínů, make-upu nebo tvářenky je třeba pravidelně a důkladně mýt, jinak na nich zůstávají bakterie, které se pak přenášejí na pleť. Bohužel na to často zapomínáme. I taková péče pak vede k problematické pleti, která přispívá k tomu, že naše pleť pak působí daleko starším dojmem, než jak je tomu ve skutečnosti.

Pokud i vy máte tyto zlozvyky, je určitě dobré pracovat na tom, abyste se jich zbavila. Některé vás totiž mohou stát zdraví. 


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.