Ruku na srdce, milé dámy, určitě to známe téměř všechny. Většina z nás páchá kosmetické hříchy, kterými si nevědomky škodíme. Je načase s tím přestat. Toto jsou ty nejčastější kosmetické neřesti.

Foto: Unsplash.com

Sahání na obličej

Aniž bychom si to uvědomovaly, většina z nás má tendenci si neustále sahat na obličej. Je to nehygienické a tímto způsobem na svoji pleť přenášíme bakterie, které napáchají více škody než užitku.

Vymačkávání pupínků

Tento bod velice souvisí s tím předešlým. Jestliže se nám na obličeji objeví sebemenší pupínek, potřebujeme se ho ihned zbavit. Bohužel se toho problému zbavujeme velice nešťastným způsoben. Mačkání až do krve, které může zanechat jizvy, není nejlepší řešení. Raději použijte krém přímo na pupínky a počkejte, až samy zmizí.

Foto: Unsplash.com

Používání prošlé kosmetiky

Je zvykem, že u potravin se uvádí doba spotřeby, do kdy by se měl daný výrobek sníst nebo jinak zpracovat. U kosmetických produktů se taková data neuvádí, nicméně jsou určitá doporučení, po jaké době je třeba produkt obměnit. Například tužku na oči, řasenku nebo oční stíny je třeba vyměnit po třech měsících. V ostatních případech jsou produkty použitelné rok, v některých případech i dva roky, například v případě balzámu na rty.

Základní pravidlo ale zní: Jestliže produkt začíná měnit svou konzistenci a vůni, je načase se ho zbavit, i když je váš oblíbený. Používání prošlé kosmetiky není zdravé.

Neumyté štětce

Ať už při líčení používáte štětce, houbičky nebo jiné pomůcky, je důležité je pravidelně umývat a dezinfikovat, aby se na nich nehromadily bakterie. Pokud své štětce nemyjete, opět si zadělávate na problémy s pletí.

Foto: Unsplash.com

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Mastičky na pupinky jsou k hovnu