Kosmetické triky, se kterými ušetříte peníze

Každá z nás chce být dokonalá. Krása ale něco stojí – většinou peníze. A ne zrovna málo. Zažily jste někdy situaci, kdy jste spěchaly do práce, na schůzku nebo třeba do školy, čas neúprosně letěl a jako na potvoru vám došel jeden z vašich běžně používaných produktů? No tak to je k vzteku!

Zachraňte situaci a kosmetické produkty nahraďte za pár kaček!

Známe to asi úplně všechny: nestíháme si umýt vlasy, ale suchý šampon mele z posledního, rozhodně nám účes nezachrání. A co teď? Nebo jiný scénář: utratíme za parfém nekřesťanské peníze, ale potom se zlobíme, protože nevoní tak intenzivně nebo tak dlouho, jak jsme si představovaly. A co třeba tohle: dáte na doporučení kamarádky a koupíte si tu super řasenku, která má dělat naprosto boží objem, ale vy máte pocit, že teda ani trochu nefunguje.

Uff. Takové situace zažíváme často, že jo? Já naštěstí znám pár užitečných fíglů, se kterými situaci zachráníte a ještě ušetříte. Chcete je znát taky?

Došel vám suchý šampon?

Suchý šampon je zachránce, na kterého nedáme dopustit, když si nestíháme umýt vlasy, ale zároveň nechceme vyrazit z domu s hlavou mastnou jako ubrousek od smažených řízků. Co když ale jako na potvoru dojde?

Hlavně nepanikařte. Máte-li doma po ruce kukuřičný škrob, smíchejte ho s práškem do pečiva, tahle dvojka nahradí suchý šampon. A navíc to prakticky skoro nic nestojí!

Řasenka nedělá objem?

Ne všechny jsme se narodily s hustým vějířem řas okolo očí, takže si zkrátka chtě nechtě musíme k tomu dokonalému pohledu dopomoci. Jenže jak, když řasenka, která slibovala super objem, žádný objem nedělá a kýžený výsledek se prostě nekoná?

Vezměte odličovací tamponek, uprostřed je taková ta vatová část a právě do té obalte kartáček od řasenky. Potom naneste na řasy a další krok spočívá v tom, že vatu na řasách s pomocí řasenky zbarvíte do černa, takže nikdo nic nepozná, ale vaše řasy budou vypadat super!

Parfém není intenzivní?

Co dokáže opravdu naštvat? Když uvalíte balík peněz za parfém, do kterého za ty prachy očekáváte, že po jeho nanesení vás ucítí na hony daleko, ale on není tak intenzivní, jak jste si představovaly.

Ještě než se začnete vztekat, zkuste parfém nanést na vlhkou pokožku, ideálně hned po sprše nebo po koupeli. Tenhle fígl zajistí, že parfém bude vonět více a především déle.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.