Kosmetické štětce jsou nedílnou součástí líčení. Bez jejich pomoci byste asi jen stěží vytvořily perfektní look, díky kterému se cítíte krásnější, sebevědomější a jistější. Za nás jsou kosmetické štětce jednoznačně tzv. must have každé ženy či dívky, pro kterou je líčení každodenním chlebem. V dnešním článku si prozradíme, bez jakých štětců se jednoduše neobejdete?

Kosmetické štětce, které patří do základní výbavy. Máte je všechny?

Možná se i vám v kelímku na stolku “klepe” několik kandidátů, ale nejste si jisté, jestli máte všechny štětce, které (alespoň podle nás) každá žena k líčení potřebuje. Ještě než si začnete lámat hlavu, nebo snad propadat panice, udělejte si čas na přečtení našeho dnešního článku.

V následujících řádcích vám představíme základní sestavu kosmetických štětců, které nezbytně potřebujete, chcete-li své líčení dotáhnout k naprosté dokonalosti. S jejich pomocí vám líčení půjde doslova jako po másle, předejdete zbytečným komplikacím a nezdarům, které by jen sabotovaly vaši snahu o vytvoření dokonalého make-upu.

Štětec, se kterým hravě nanesete pudr

Pokud během líčení používáte make-up, určitě jej ve finále potřebujete něčím zafixovat. K tomuto účelu se používá pudr, který se na pleť nejlépe a nejjednodušeji nanáší za pomoci objemného, velkého a na štětiny bohatého kosmetického štětce.

Mít takového pomocníka po ruce se určitě vyplatí. Objemné štětce jsou skvělé v tom, že na nich ulpí potřebné množství make-upu, který se s nimi následně snadno rozpráší po pleti.

Štětec, bez kterého se neobejdete při nanášení make-upu

Druhým nepostradatelným pomocníkem je štětec, se kterým jednoduše a hravě na pleť nanesete make-up. V tomto případě máme na mysli štětec, který může mít buď plochý, nebo seříznutý tvar. Každému může vyhovovat něco jiného, takže je určitě na místě vyzkoušet, jestli vám bude více vyhovovat práce s plochým, nebo seříznutým štětcem.

Pakliže používáte make-up, výběr štětce určitě nepodceňujte. Jedině s vhodným pomocníkem se vám podaří dosáhnout takového líčení, které bude na vaší pokožce působit přirozeně. A o to přece jde, ne?

Štětec, který je perfektní pro nanesení rtěnky

Používání rtěnek při líčení se opět vrací do módy a stále více žen a dívek kouzlu nalíčených rtů naprosto propadá. Možná jste tomuto efektu neodolali ani vy a nyní se ptáte, jaký štětec pro nanesení tekuté rtěnky bude ten nejlepší.

Ideální je sáhnout po štětci, který má plochou hranu. S takovým velice snadno a precizně na rty nanesete tekutou rtěnku a především s jeho pomocí snadno a rychle vykouzlíte dokonalý tvar rtů. Díky ploché hraně se s ním skvěle maluje, takže si díky němu můžete vykouzlit pusinku jako z titulní stránky časopisu.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze