V péči o naši pleť je zcela zásadní věnovat se jí nejen ráno, ale i večer. Pojďme se podívat na pár tipů, na co večer před spaním v péči o pleť nesmíme nezapomenout … Chceme mít přeci zdravou a bezproblémovou pleť, že?

Zbavte pleť nečistot

Večer je pleť z celého dne nejvíce znečištěná – pochopitelně daleko více, nežli ráno. Proto je nutné pleť před spaním důkladně vyčistit od veškerého makeupu a prachu, který se na ní nahromadil.

Každá z nás má oblíbený kosmetický produkt, kterým svou pokožku zbavuje makeupu. Použít ale můžete například i (ne)obyčejné mýdlo. Dejte si ale záležet na výběru. Musí se jednat o mýdlo speciálně na pokožku určené, neboť tomu také odpovídá citlivost. Vhodné mýdlo proto namísto v drogeriích hledejte ve specializovaných přírodních obchodech. Připravte se, že se nejedná úplně o nejlevnější záležitost.

Pořádná dávka pohybu

Každodenní hodinka na pásu vám pokožku prokrví tak, že už  přibližně po jednom týdnu uvidíte její zlepšení. Akné se vám bude tvořit méně a rozšířené póry se téměř zacelí. Mějte ale na paměti, že do fitka je vhodné chodit jedině bez makeupu.

Jemný peeling

Každá pleť zaručeně ocení masáž jemným peelingem. Nejenže pokožku zbavíte odumřelých kožních buněk, ale také ji prokrvíte. Tudíž bude vypadat svěžeji.

Hydratace

Suchá pokožka s sebou nese určitá rizika. Největším z nich je náchylnost k vráskám. Pleť proto musí být dostatečně vyživená. Navíc když ji hydratujete na večer, ráno budete mít vystaráno a zbude vám více času na jiné důležité ranní rituály.

Možností, jak svou pokožku hydratovat, je spousta, můžete je proto hravě střídat. Buď použijete váš oblíbený a ověřený krém, nebo dejte přednost své kuchyni – stačí sáhnout po kokosovém oleji a potřít si jím pokožku. Můžete si jím vyčistit i zuby, protože má bělící účinky. Pokud doma zrovna kokosový olej postrádáte, vsaďte na olej olivový.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars