Díky jakému koření budete krásnější

Určitě vám nemusíme připomínat, že na vaší kráse se mimo jiné podepisuje také skladba vašeho jídelníčku. Ne nadarmo se totiž říká, že jsme to, co jíme. Proto je každému jasné, že spoléhat se pouze na kosmetiku nestačí. Chce to zamyslet se i nad tím, jaké potraviny svému tělu dopřáváme.

Napadlo by vás, že vliv na vaši krásu může mít i koření? Teď si možná ťukáte na čelo a říkáte si, že je to pěkná hloupost. Jenže není, opravdu. Jaký poklad tedy možná i vy ukrýváte doma v kořenkách a přitom ani nevíte, že díky němu můžete být ke kráse zase o kousek blíže?

Voňavá skořice je vhodná nejen do štrůdlu

Štrůdl bez nádechu voňavé skořice? Ne, díky! Pořádný jablečný štrůdl totiž chutná i voní právě po tomto výrazném koření. A víte co? Skořice se hodí nejen do tohoto oblíbeného dezertu, ale také vám pomůže být krásnější!

Věděli jste, že kromě toho, že skořice velmi příjemně voní a má výraznou chuť, je také výrazným antioxidantem? Stimuluje také krevní oběh a urychluje hojení pokožky, například po pupíncích a podobně. Zkuste proto skořici zařadit do svých pokrmů (kaše, cereálie, dezerty) a sledujte, jak na vás začne působit.

Aromatickému česneku určitě přijdete na chuť

Jen málokdo by nevěděl, jak voní a chutná česnek. Málokdo by také nevěděl, že si nemá dávat nic česnekového před schůzkou, že? Co když vám ale řekneme, že sušený česnek, byť si musíte zvyknout na jeho chuť i typickou vůni, pomáhá vlasům?

Vlasy jsou korunou krásy. Proto určitě chcete vědět, jak právě tohle koření může vaší hřívě pomoci. Sušený nebo chcete-li jinak řečeno granulovaný česnek podporuje hojení, desinfikuje a stimuluje růst vlasů.

Pro mnoho lidí je kurkuma jednou velkou neznámou

Najdou se mezi námi tací, kteří nemají tušení, co je kurkuma vlastně zač. Tohle typicky žluté koření se ale v poslední době dostává do popředí zájmu stále více lidí. A to je jedině dobře. Hodí se do pokrmů, které dokáže zvýraznit, ale také napomáhá být krásnější. A to my přece chceme, ne?

Pokud to nevíte, kurkuma se pyšní protizánětlivými účinky, což se hodí zejména ženám, které mají citlivou pleť, jež dokáže podrážděně reagovat i na ten sebemenší podnět. Zmírňuje také projevy akné.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.