Korálová jako barva roku 2019!

Pantone Color Institute již každoročně v New Yorku vyhlašuje barvu pro nadcházející rok. Pro ten letošní je to barva Living Coral, konkrétně odstín 16-1546. Tato barva není žádným překvapením. Že rok 2019 bude ve znamení oranžovo-růžových tónů, se předpovídalo už v minulém roce, kdy se začala barva objevovat v kolekcích na jaro / léto.

Hravá korálová

Pantone Color Institute se výběru barev pro nadcházející sezónu věnuje už posledních dvacet let. Během této doby jejich výběr barevných odstínů následují návrháři nejen módy, ale i například bytového designu. Letošní výběr korálové ale není náhodný, ba naopak má mnohem hlubší význam, než jen udávání módních trendů pro tento rok. Odstín 16-546 – barva korálová má upozornit na alarmující stav korálových útesů ve stále oteplujících se oceánech.

Living Coral & Ultra Violet

Mnozí z vás si jistě pamatují na barvu minulého roku, kterou byla barva Ultra Violet. Tento romantický odstín slavil v minulém roce velký úspěch, proto je skvělou zprávou, že se dá skvěle kombinovat právě s korálovou. Společně vytvoří ideální kombinaci do jarního počasí. Korálová ale také ladí třeba k barvě roku 2017, kterou byla smaragdově zelená.

Korálová v interiéru

Barva roku 2019 se bude skvěle vyjímat ve vašem interiéru. Ať už jako barva zdi, nebo jen jako barva doplňků.

Foto: Pantone.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.