Slyšeli jste již o konjakových houbičkách, které konkurují běžným odličovacím tampónům? Že ne? Pak je tento článek právě pro vás. Jste-li majitelem či majitelkou citlivé pleti, zcela jistě tento produkt ve své kosmetické výbavě uvítáte. Výhod má však mnohem více!

Konjakové houby na vzestupu

Čištění pleti je jedna z věcí, kterou bychom měli dělat s železnou pravidelností. Není však důležité jen jak často se provádí, ale také jakými produkty. Jistě všichni známe jednorázové obyčejné odličovací tampónky, které zrovna šetrné k životnímu prostředí nejsou. Právě protože se dají použít jen jednou, jejich spotřeba je poměrně velká.

Existují však produkty, které plní stejnou funkci, ale dají se používat opakovaně. Jedním z nich jsou právě konjakové houbičky. Ty jsou přírodního původu, jelikož se získávají z japonské rostliny konjak. Jaké další výhody tento zázrak má?

Foto: Shutterstock

Šetří přírodu i pleť

Jak již bylo řečeno, konjakovou houbičku si oblíbíte zejména, máte-li citlivou pleť. Pleť díky svému přírodnímu původu nijak nedráždí, přesto dokáže hravě odstranit make-up a jiné nečistoty. Skvěle zatočí i s póry, které čistí, dokonce předchází i vzniku akné.

Její použití je naprosto jednoduché. V suchém stavu je houbička poměrně tvrdá a drsná, jakmile ji ale namočíte a vyždímáte, změkne a je připravena k použití. Na houbu můžete nanést produkty, na které jste zvyklí a odličovací proces může začít. Čištění však hravě zvládne i sama bez pomoci jiných čistících produktů. Po čištění stačí jen houbičku vyprat ve vodě, vyždímat a nechat vysušit. U sušení je důležité poznamenat, že by nemělo probíhat na topení. Při správné péči vám houbička vydrží i tři měsíce, a tak se i z finanční stránky její používání jistě vyplatí.

Foto: Shutterstock

S pletí dělá divy

Ano, nejenže pleť čistí, ale pozitivních účinků na pleť má mnohem víc. Kromě čištění také zvládá odstranit starou kůži, postará se i o vyživení pleti. Na té dokonce zanechává ochranný film. Pro pleť je ideální i z důvodu neutrálního pH.

Konjaková houbička mimo jiné obsahuje různé minerály a antioxidanty. Jistě se rychle stane vaším kosmetickým oblíbencem, na kterého nedáte dopustit.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments