Konec léta znamená konec letním šatům a sukním. Zvykem bývá uložit tyto kousky do hloubi skříně a místo nich vytáhneme teplé svetry, šály a čepice. Studené období ovšem není důvod k tomu, abyste pořád nosila kalhoty, naopak. Nechte se inspirovat a naučte se chodit v sukni po celý rok.

Rozhodně se šatů a sukní nevzdávejte

Šaty a sukně se nosí nejčastěji v létě nebo na významné, spíše formální záležitosti. V horku jsou šaty opravdu příjemné, bývají lehké a díky sukni dobře větrají. V kombinaci se stylovými sandálky vypadají naprosto dokonale. Jakmile se ochladí, přechází většina žen na kalhoty. Je to ale škoda, sukně ženské postavě mnohem více lichotí.

Je pravda, že ne všechny šaty se na celoroční nošení hodí. Šaty určené výhradně na léto se nehodí ke kotníkovým botám a huňatým šálám. Úpletové šaty jsou pro tyto příležitosti naopak přímo stvořené! Udělejte revizi své skříně, najděte sukně a šaty, které se dají nosit i mimo letní sezonu, nebo si zpříjemněte sychravé dny nákupy a vypravte se do obchodního centra pro nové.

Jak se zateplit?

Sandálky čekají na květen spolu se slunečními brýlemi a letními klobouky. Jak kombinovat šaty, aby vám bylo pěkně teplo? Vzpomeňte si na punčocháče! Když vám je kdysi maminka nutila pod kalhoty, nejspíše jste je nenáviděla, ale věřte, že mají něco do sebe. Vyrábějí se v různých barvách i s různými vzory. Méně hřejivé varianty jsou punčochy, nadkolenky, podkolenky a pletené návleky v kombinaci se silonkami.

Zbytek oblečení dolaďte dle svého stylu. Úžasné jsou hřejivé huňaté svetry. Na svetr oblečte kabát nebo koženou bundu. Nezapomeňte na měkkou šálu. V zimě se nebojte čepic.

Obuv

Na podzim jsou ideální kožené kotníkové boty, v zimě kozačky. Obojí se vyrábí v mnoha různých provedeních: šněrovací, nazouvací, na zip apod. Některé ocení spíše elegantní dámy a princezny, jiné osloví zapřisáhlé punkery a rockerky.

Jaké barvy zvolit?

Na podzim volte barvy tak, abyste ladila s podzimem. Žlutá a červená jsou top! V zimě můžete jít do tlumenějších odstínů, ale není to podmínka. Když je všechno kolem smutně šedé, proč si svět nerozveselit alespoň oblečením? Fantazii se přece meze nekladou. Choďte v tom, co se vám líbí a na co zrovna máte ráno náladu.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments