Blond barva je hitem letošního roku a kdy jindy se nechat obarvit na blond, než před létem? Blond je barva léta a vyšisované vlasy od sluníčka s vlnami jako od moře vypadají stejně nejlépe. Vždy jste chtěla být blondýnkou, ale neměla jste odvahu se jí stát? Uvažujete navíc, že si necháte vlasy zkrátit? Nyní je ta nejlepší chvíle, kdy vás rozhodně vaše rozhodnutí mrzet nebude vzhledem k letošnímu trendu.

Vyhovující střih

Ženy s krátkými vlasy vědí, že nejdůležitější je začít výběrem správného střihu, který lichotí vaší postavě i tvaru obličeje. Blond barva ale nemusí být zaručeně jen na krátkých vlasech. Pokud se nechcete svých krásně dlouhých vlasů vzdát, rozhodně to nedělejte, ale myslete na to, že o ně budete muset pečovat více než kdy předtím. Raději si pořiďte si kvalitní kondicionéry a masky.

Existuje mnoho odstínů blond

Co je dále důležité si uvědomit je to, že existuje mnoho odstínů blond barvy – od platinové blond až po jahodovou neboli měděnou blond. Před obarvením si velmi dobře rozmyslete, jakou barvu vlasů ve výsledku chcete mít. Světlejší pleť vypadá perfektně s velmi světlými odstíny, jako je platinová blond. Naopak tmavší barva pleti vyhovuje medovým, jahodovým nebo měděným odstínům.

Nebarvěte si vlasy “na vlastní pěst”

Máte vytouženou blond barvu a máte v plánu si vlasy obarvit z pohodlí domova? Tak se bohužel můžete s krásnými a zdravými vlasy rovnou rozloučit. Při domácím barvení může dojít ke značnému poškození vlasů, a to ani barva nezachrání. Důvod je ten, že blond obsahuje velké množství peroxidu. Navíc pokud máte určitou vytouženou barvu, zdání může klamat a v drogerii si pořídíte úplně jinou barvu, než jste chtěla, jelikož na vaše vlasy může chytnout do úplně žlutého odstínu.

Zvolte dobrého kadeřníka

Barvy, které používají v kadeřnictvích, jsou šetrnější a kadeřníci s nimi umí pracovat, proto se jim nebojte své vlasy svěřit. Nedoporučujeme ovšem navštívit jen tak kteréhokoliv kadeřníka. Zjistěte si, který je ve vašem okolí opravdu dobrý a vydejte se k němu. Nejspíš si za krásné vlasy připlatíte, ale jistě se to vyplatí. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženy!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments