Ačkoliv jsme teprve začali nosit kousky z podzimního šatníku, módní svět se pomalu připravuje na sezónu jaro/léto 2020. Mezi nimi je také značka Balmain, která v nové kolekci skrývá mnoho tajemství generace Z. 

Inspirace vlastním životem

Francouzský módní návrhář a kreativní ředitel značky Balmain Olivier Rousteing předvedl celému světu módní kolekci, která vypovídá o životech generace Z. Nechal se také inspirovat svým vlastním životem, který rozhodně nebyl procházka růžovou zahradou. Právě proto letos o sobě plánuje natočit životopisný film.

Říkáte si proč zrovna tento módní návrhář chce natočit životopisný film? Oliver byl jako malé miminko adoptován a jako muž tmavé pleti v bohaté části Paříže to neměl jednoduché. Přesto si šel za svým snem a vypracoval se až na kreativního ředitele značky Balmain.

Po své pravé rodině ale nikdy nepřestal pátrat. V životopisném filmu se chystá odhalit velmi soukromé informace ze svého dětství, ale také své vzory, které podle něj jsou hvězdami generace Z. A právě těmi se nechal inspirovat v nové módní kolekci jaro/léto 2020.

Generace Z je odvážná a ničeho se nebojí

Podle Rousteinga je generace Z odlišná především tím, že se ničeho nebojí. Nebojí se jít proti proudu, vyčnívat z davu, porušovat pravidla a dělat si, co chce. Což potvrzují všechny kousky z nejnovější kolekce. Najdete v ní mnoho odvážných, extravagantních modelů, která porušují mnoho pravidel etikety oblékání.

Asymetrické střihy šatů, kostýmky bez nohavic a hluboké výstřihy, to vše v jarních barvách, kterým dominuje žlutá, královská modrá, nebo typická kombinace černo-bílé. Přesto na této kolekci módní kritici nenechali nit suchou. Prý od ní očekávali více.

Co si o kolekci myslíte vy?

Foto: Facebook.com/balmainparis.

Načítání...

Diskuze