Kolekce Chanel podzim-zima 21/22 je inspirovaná francouzským impresionismem

Mezi zásadní módní přehlídky pařížského Haute couture fashion week patřila nová kolekce luxusní značky Chanel. Svou výjimečnost značka dokázala i tím, že byla jednou z mála značek, která pořádala módní přehlídku s přítomnými diváky. Pojďme se společně podívat na kolekci podzim-zima 21/22.

Nové prostory, nová vize

Módní přehlídka Chanel se konala, podobně jako u dalších módních značek, po dlouhých 18 měsících. Dlouhá odmlka si žádala něco nového a převratného. Proto se kreativní ředitelka Virginie Viard rozhodla pro změnu místa konání. Tradičně se totiž módní přehlídky značky Chanel konaly v prostorách Grand Palais. Pro letošní módní přehlídku tým jedné z nejslavnějších módních značek zvolil Palais Galliera, kde má Chanel svou vlastní galerii. Na stejném místě se od minulého roku konala výstava zakladatelky značky a módní ikony Gabrielle Chanel s názvem Fashion Manifesto.

Prvky podzimu v něžných barvách

Chanel nás nepřekvapil romantickými pudrovými tóny, které decentně podtrhují ženskou krásu. Naši pozornost ale získaly prvky podzimu v podobě kvítí nebo listí, které se objevuje především na sukních. Ten správný šmrnc a vyváženost modelů dodává černá barva, která se objevuje téměř v každém modelu.

Foto: Chanel

Kolekce inspirovaná francouzským impresionismem 19. století

Kreativní ředitelka Virginie Viard se při návrhu kolekce podzim-zima 21/22 inspirovala francouzským impresionismem 19. století a slavným malířem Seuratem. Kdo by řekl, že se malířské plátno dá promítnout do módy? Velmi povedený kousek, který to všem dokázal, je například kabát s límcem Peter Pan v kombinaci s růžovou sukní s korálky, kterou na módní přehlídce vynesla herečka a modelka Margaret Qualley.

Kostkovaný vzor nesmí chybět

Co by to bylo za módní přehlídku Chanel, kdyby se v kolekci neobjevilo tvídové sako. V letošní kolekci podzim-zima 21/22 se objevilo v kostkovaném vzoru kombinaci barev bílo-malinové. Co na to říkáte?

Foto: Chanel.