Klíčové trendy skandinávské módy, které hravě unosíme i u nás

Skandinávský styl je proslulý svou jednoduchostí, promyšleností i funkčností v jednom. Móda jako takový nebývá vždy zcela praktická, nicméně skandinávský styl, který je v posledních letech tolik populární a inspirativní, sází právě i na praktičnost.

Pokud vás láká minimalisticky pojatý skandinávský trend v oblékání, podívejte se na naše tipy, jak se tomuto stylu přiblížit i v našich podmínkách. Kdy jindy se do tohoto trendu pustit, než právě v zimě?

Svetry

Typické zimní svetry s motivem vloček a sobů jsou symbolem skandinávské módy. V chladném počasí je to ideální základ pro praktický outfit, který vypadá pěkně, a ještě vás zahřeje.

Teplé kabáty

Ve Skandinávii je pěkná kosa, a proto teplý kabát je must have kouskem v šatníku každé ženy. Zkuste klasické skandinávské barvy jako je bílá, černá, tmavě modrá, oblíbená je i béžová nebo šedivá. S extravagantními kousky v barvách, jako jsou červená či oranžová, také nešlápnete vedle.

Designově koukejte spíše po minimalismu a jasných čistých liniích. Žádné zbytečné detaily, zipy, kapsy či vzory.

https://www.instagram.com/p/CHqHuyKLcUo/
https://www.instagram.com/p/CIv0fgmrz5s/
https://www.instagram.com/p/CJEC8BDLdCx/
https://www.instagram.com/p/CI-e-5-L_Qg/

Boty

Dalším důležitým prvkem skandinávské skříně, nebo lépe řečeno botníku, jsou kvalitní, teplé a nepromokavé boty, které se hodí do nevlídného počasí. Pokud je pořasí příjemnější, Skandinávci rádi sáhnou kupříkladu po obyčejných bílých teniskách, které perfektně padnou téměř ke každému outfitu.

https://www.instagram.com/p/B_cd1qrDoNv/
https://www.instagram.com/p/CC1FhaIDUs1/
https://www.instagram.com/p/CJjZrCiL_Xk/

Doplňky

V zimě to velmi fouká, a tak i při krátké vycházce se neobejdete bez šály. Zkuste znovu-objevený trend maxi šál. Skandinávci také často volí barevnější doplňky a oživí tím celý outfit.

https://www.instagram.com/p/CIdVQFNFFhx/
https://www.instagram.com/p/CJBPKdila5u/
https://www.instagram.com/p/CJrM33RlGMV/
https://www.instagram.com/p/B3kDHoFDcXO/

Kvalita vítězí

Skandinávci jsou mistři ve vrstvení oblečení. Obvykle nosí jednoduché tričko, módní mikinu či sako a kabát. Důležitá je především kvalita. Investují do kvalitního teplého oblečení, které spolehlivě odvádí pot.

Jak se vám líbí skandinávský styl oblékaní? Už jste si pořídili nějaké nové kousky oblečení na zimu?