Klíčové trendy skandinávské módy, které hravě unosíme i u nás

Skandinávský styl je proslulý svou jednoduchostí, promyšleností i funkčností v jednom. Móda jako takový nebývá vždy zcela praktická, nicméně skandinávský styl, který je v posledních letech tolik populární a inspirativní, sází právě i na praktičnost.

Pokud vás láká minimalisticky pojatý skandinávský trend v oblékání, podívejte se na naše tipy, jak se tomuto stylu přiblížit i v našich podmínkách. Kdy jindy se do tohoto trendu pustit, než právě v zimě?

Svetry

Typické zimní svetry s motivem vloček a sobů jsou symbolem skandinávské módy. V chladném počasí je to ideální základ pro praktický outfit, který vypadá pěkně, a ještě vás zahřeje.

Teplé kabáty

Ve Skandinávii je pěkná kosa, a proto teplý kabát je must have kouskem v šatníku každé ženy. Zkuste klasické skandinávské barvy jako je bílá, černá, tmavě modrá, oblíbená je i béžová nebo šedivá. S extravagantními kousky v barvách, jako jsou červená či oranžová, také nešlápnete vedle.

Designově koukejte spíše po minimalismu a jasných čistých liniích. Žádné zbytečné detaily, zipy, kapsy či vzory.

Boty

Dalším důležitým prvkem skandinávské skříně, nebo lépe řečeno botníku, jsou kvalitní, teplé a nepromokavé boty, které se hodí do nevlídného počasí. Pokud je pořasí příjemnější, Skandinávci rádi sáhnou kupříkladu po obyčejných bílých teniskách, které perfektně padnou téměř ke každému outfitu.

Doplňky

V zimě to velmi fouká, a tak i při krátké vycházce se neobejdete bez šály. Zkuste znovu-objevený trend maxi šál. Skandinávci také často volí barevnější doplňky a oživí tím celý outfit.

Kvalita vítězí

Skandinávci jsou mistři ve vrstvení oblečení. Obvykle nosí jednoduché tričko, módní mikinu či sako a kabát. Důležitá je především kvalita. Investují do kvalitního teplého oblečení, které spolehlivě odvádí pot.

Jak se vám líbí skandinávský styl oblékaní? Už jste si pořídili nějaké nové kousky oblečení na zimu?


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.