Společnost Pantone každoročně vyhlašuje, která barva bude velet (nejen) módnímu světu v nadcházejícím roce. Tentokrát padl los na klasickou modrou, kterou mnoho lidí miluje, ale mnoho lidí ji také nenávidí. Ať už je váš postoj jakýkoliv, je čas se připravit na to, že tuto barvu už brzy uvidíte všude kolem, ať už jde o módu, nábytek nebo například interiéry. 

Jak se zpívá v jedné písni: „Modrá je dobrá, …“. Když se na ní podíváme, ihned si představíme moře nebo nebe.  Na někoho může tato barva působit uklidňujícím dojmem. Je to ale také barva, která působí chladně, především ve světlém provedení. Nicméně psychologové se shodují na tom, že modrá představuje klid, důvěru, tradice a stálost.

Barva roku se samozřejmě odrazí i v módě. Je tedy potřeba připravit své šatníky a zásobovat se oblečením v barvě nebe. Světoví designéři se postupně připravují na příchod nového roku, s čímž se pojí i nové kolekce, které jsou zahalené jak jinak než právě do modré. Je tu ale jeden malý háček, a to ten, že bohužel ne všem tento odstín sluší. Není ale třeba se tím znepokojovat. Nikde není psáno, že musíme chodit v modré od hlavy až k patě. Také neexistuje zákon na to, že musíme trendy dodržovat, že? Nicméně informovanost se hodí.

Jak se barva roku 2020 líbí vám? My si na výběr rozhodně nestěžujeme. Klasickou modrou považujeme za velice elegantní a noblesní barvu.

Foto: GoRunway.com, Instagram.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Mě teda úplně dostaly ty fotografie použití modré barvy v interiéru bytu. To je prostě nádhera. Já doufám, že se mi jednou splní můj veliký sen a budu si moci pořídit takovýhle krásný byt https://novostavby.com/cs/developerske-projekty/praha/praha-9/ a zařídit si ho přesně v těchto barvách.